PŘÍPRAVKA KLUKŮ PRVNÍ NA „POUŤOVÉM TURNAJI“ V PŘEŠTICÍCH

Jindřich Svojanovský, 4.6.2017

Obrovský půlmetrový pouťový koláč byl odměnou za vítězství. Pochutnali si kluci i rodiče.

Když naši chlapci nastupovali ke svému prvnímu utkání na turnaji přípravek v Přešticích, zazněla ze strany početných diváků téměř posměšná poznámka: „Ti Klatováci snad mají dresy půjčené od starších dorostenců!“ Naše kluky to však nerozhodilo, ostatně byl na tom kus pravdy neboť naši hráči z nichž jen 4 letos dovrší věk 10 let a ostatní si na své desáté narozeniny musí ještě rok, dva i tři počkat, skutečně musí do časů, kdy jim dresy budou sedět, odehrát ještě několik sezón.

Neuplynulo ale ani 10 minut, tedy čas než skončil první poločas našeho úvodního utkání s prvním týmem domácích, a úsměv na tvářích diváků dočista zmizel. O co více se dresy našich hráčů lišily od dresů ostatních zúčastněných týmů, stejně tak diametrální rozdíl byl i v předváděné hře. Ovšem zcela naopak.

V rytmu svižné  diskotékové hudby z nedaleké „Přeštické pouti“ náš tým ve složení:

kapitán Matyáš Petrovický, Denis Gashi, Bernard Kavka, Filip Šnejdar, Radek Pavelec,Jan Kodyš, Tomáš Janča, Marek Eichler, Mathias Stegner, Štěpán Doležal a Pavel Klouda (podtržení přišli do přípravky v průběhu posledních 3 měsíců)

dosáhl těchto výsledků:

BK Klatovy - BK TJ Přeštice I      48 : 6

BK Klatovy - BK TJ Přeštice II    51 : 0

BK Klatovy - DBaK  Plzeň            32 : 8

A to ještě musel trenér týmu postrádat Tomáše Zuba (byl na svatbě), Josefa Šlofa (turnaj v kopané), Jirku Žáčka a Štěpána Kmetka (oba zdravotní důvody). Řada diváků nešetřila chválou na výkon našeho týmu, technickou zdatnost většiny hráčů i kolektivní herní pojetí. Trenér Ing.Svojanovský však, jak je to u něj ostatně standardní, viděl kromě pozitiv i mnoho rezerv ve hře svého týmu: „Jsem potěšen tím, co jsme v Přešticích předvedli. Na hře našeho týmu se pozitivně podepsaly jak poslední tréninky, které jsme již cíleně zaměřili na preferenci týmového pojetí hry a také bylo znát, že na rozdíl od soupeřů jsme absolvovali 6.5. turnaj v Domažlicích a kluci již mají odehrány nějaké ty herní  minuty a to i ti, kteří začali s basketbalem teprve nedávno. Stále však jsme teprve na začátku dlouhé a náročné cesty neboť jde o velice mladé hráče a právě v tomto věku jsou hodně velké rozdíly v úrovni zvládnutí basketbalových dovedností a především pak v  chápání některých herních  pokynů, které pak mají dopad do jejich realizace na hřišti. Co je jasné a snadno proveditelné např. pro chlapce roč.2007, je výrazně obtížněji  realizovatelné chlapci roč.2008 a mladšími. I když chápu, že každý hráč má touhu „dát koš“, nesmí síla této touhy sklouznout ke hře „1 proti 5“ nebo k tomu, že sice 5 hráčů brání, ale v útoku hrají jen 2 a ostatní 3 jim  „jen podávají míče“. Možná se to zdá být vše zbytečné. Vždyť jde vlastně o ještě hodně malé děti a tam by mělo jít, jak se všeobecně tvrdí, hlavně o radost. Ale nemají i tyto malé děti o to větší radost, když se jim podaří něco, co je stálo na tréninku nějaké úsilí, aby se tomu  naučily?I proto náš tým bude pokračovat v trénincích i v měsíci červnu a už v srpnu se většina hráčů zúčastní společného soustředění. A už na podzim zasáhnou všichni hráči bez výjimky do krajského přeboru v kategorii U11. Ti starší budou mít roli tahounů, ti mladší se na takovou roli v té další sezóně budou připravovat.  Tým je otevřený pro všechny zájemce o basketbal, zejména potřebujeme doplnit o kluky  nar.2007. Všichni jsou na naše tréninky zváni. I ti absolutní začátečníci.“

Turnaj v Přešticích byl výborně organizován a dík patří všem jeho organizátorům zejména pak  hlavní protagonistce Lucii Šverkové. Super! Rádi přijedeme zase!

A nesmíme zapomenout ani na rodiče našich kluků a jejich neúnavné povzbuzování. Děkujeme a také patří dík rodičům za dopravu.

Klubová přípravka BK Klatovy trénuje následně:

Pondělí   16,00 – 17,30    tělocvična Obchodní akademie  na Hálkově ulici

Středa     16,15 – 17,45   hala BK Klatovy na Husáku, Voříškova 715

Čtvrtek   16,00 – 17,30    tělocvična Obchodní akademie  na Hálkově ulici

Jde o chlapce narozené v roce 2007, 2008, 2009 a bereme i 2010 (dva už máme!).

Bližší informace na tel. 724369038 nebo na  jindra.svojan@seznam.cz .

 

Níže …. Fotodokumentace z turnaje.


Kalendář akcí

<květen 2018>
PoÚtStČtSoNe
 123456
789
10111213
1415161718
(1)
19
(1)
20
(1)
21
2223242526
(2)
27
(1)
28293031   

Poslední výsledky

20.5.2018
U17 Ž - BK Strakonice33:52
19.5.2018
U17 Ž - Levhartice Chomutov44:65
18.5.2018
SBŠ Ostrava - U17 Ž74:55

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Pink Aviation


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. Autodoprava Oulehle DEVELOP - start INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. Zeman Color Project Plus Klatovy, s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice PharmDr. Anna Hánová - Lékárna Nepomuk Kartáčovna Koloveč HOPFRUIT - ovoce, zelenina, květiny Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace