Juniorky U19 - dvě domácí výhry a první místo v tabulce

Ladislav Smáha, 9.2.2018

Minulý víkend pokračovaly juniorky ve své ligové soutěži a na domácí palubovce přivítaly hráčky z Prahy – týmy Aritmy a HB Basket. Trenér týmu p. Křiváček byl pracovně mimo republiku, zastoupil jsem ho a tak si dovolím obě utkání krátce zhodnotit.

Sobotní soupeř, hráčky Aritmy Praha, přijely pouze v šesti a tak měl být zápas jednoznačně v naší režii. Bohužel první čtvrtina tomu neodpovídala. Naše hráčky se přizpůsobily hře soupeře, zcela nepochopitelně ho nechaly rozstřílet z „trojek“ a první čtvrtinu prohrály 19:20. V poločase jsme sice vedli 34:26, ale naše hra byla stále málo aktivní na obou polovinách hřiště. Zlepšení a především zrychlení přišlo ve druhém poločase, kdy hráčky začaly celoplošně bránit a povedlo se i několik rychlých protiútoků. Na konci utkání se tak mohly hráčky radovat z vítězství o 25b.

Nedělní utkání s HB Basket Praha bylo přímým soubojem o průběžné první místo ligové tabulky. Opět však hráčky zaspaly začátek, začaly pasivně a s velkým množstvím ztrát. Soupeř byl bojovnější, někdy hrál v obraně na hranici pravidel a naše hráčky se s tím těžko vyrovnávaly. Katastrofální byla především druhá čtvrtina, kdy jsme dokázali dát pouhé dva body a to ještě z TH…. V poločase jsme prohrávali 19:31 a na naši výhru by vsadil asi málokdo. Ve druhém poločase naštěstí holky přidaly na důraze v obraně a zlepšily i zakončení. Najednou hráčky chtěly o vítězství bojovat, na konci zápasu svítilo na tabuli vyrovnané skóre 46:46 a utkání šlo do prodloužení. V něm jsme pokračovali ve zlepšené hře a nakonec jsme utkání získali pro sebe (o 3b.)

Domácí zápasy by se měly vyhrávat, hráčky tento úkol splnily a patří jim za to pochvala. Zatím jsou v tabulce na prvním místě, a pokud budou i nadále bojovat, rvát se o vítězství a budou hrát rychlý, útočný basketbal, neměly by ve zbývajících zápasech najít přemožitele.