VELKÁ SPOKOJENOST ÚČASTNÍKŮ

BK, 14.2.2018

60 spokojených dětí, účastníků turnaje 6.-7.tříd ZŠ Klatovska

Když něco vyjde na první pokus a překoná všechna očekávání, zavládne vždy dobrý pocit. A právě ten panoval po skončení turnaje, který náš klub zorganizoval ve své hale na Voříškově ulici pro žáky ze 6.- 7.tříd základních škol a víceletých gymnázií Klatovska. „Turnaje dětí různého věku organizuji zde v Klatovech již od května 2014. Dnes jsem ale prakticky poprvé slyšel slova díků a pochvalu za uspořádání turnaje a to od těch, kteří jsou jinak spíše kritičtí, tedy od učitelů, kteří své školní týmy na turnaj přivedli“, říká Ing. Jindřich Svojanovský, organizátor turnaje.

Cílem turnaje bylo dát příležitost si zahrát basketbal i těm, kteří se k němu běžně nedostanou. Talentovaným, kteří nejsou registrovaní a nevěnují se aktivně jiným sportům pak byla nabídnuta možnost zapojení do projektu „Začít hrát basketbal není nikdy pozdě“.


Překvapení ještě než turnaj začal

Spojení se školami, jak základními, tak i středními, má náš basketbalový klub velice dobré, vzájemná komunikace funguje bez větších problémů již od září 2015, kdy právě klatovské školy měly lví podíl na vytvoření českého rekordu v počtu současně driblujících osob na jednom místě po dobu jedné minuty.  Tento dosud nepřekonaný český rekord  je zapsán v české verzi Guinessovy knihy rekordů.

I proto bylo překvapením, že prvním týmem, který se přihlásit k účasti na turnaji byla ZŠ  Nýrsko a hned za ní přišla přihláška ze ZŠ Měčín. „Už jsem si začal myslet, v okamžiku, kdy mi k Nýrsku a Měčínu přibyly ještě Horažďovice, že budeme dělat turnaj jen pro mimoklatovské účastníky. Za pár minut se však ozvala ZŠ Masarykova a také nakonec i ZŠ Tolstého. Pět týmů na turnaji není zrovna pro stanovení dobrého systému ten nejvhodnější počet, zklamán jsem však byl spíše absencí těch škol, které navštěvuje řada hráčů a hráček našeho klubu. A nemám na mysli jen školy základní, ale i víceleté Gymnazium“, komentuje účast na turnaji Ing.Svojanovský.

 

ZŠ Tolstého napravila reputaci

I když má ZŠ Tolstého již několik let vždy jednu z nejpočetnějších účastí dětí ve školních kroužcích basketbalu, je stále méně těch dětí, které z kroužku přecházejí do basketbalové přípravky našeho klubu. V týmech 1.-3.tříd a 4.-5.tříd ZŠ Tolstého proto chybí „tahouni“, kteří by díky dovednostem a zápasovým zkušenostem z klubu přinesli i dobrá umístění na zimních či jarních turnajích. Na přelomu letošního ledna a února obsadily na obou turnajích týmy ZŠ Tolstého shodně poslední místo.

V 6.-7.třídách však tomu je ale naopak a „TOLSŤÁK“ si doslova pohrál se všemi soupeři, i když v „klatovském derby“ s „MASARYČKOU“ se poměrně dlouho trápil.  Tým se opíral o výkony hráčů našeho klubu z týmů U14, U13 a U12, výrazný podíl na celkovém prvním místě však měly také dívky, které se věnují volejbalu, ale prokázaly, že i basketbal by jim rozhodně nebyl cizí.

Na druhém místě skončila ZŠ MASARYKOVA. Ta si bez problémů poradila v soubojích s mimoklatovskými týmy a proti favorizovanému týmu ZŠ Tolstého dlouho živila naději na vítězství a padla prakticky až v posledních třech minutách zápasu.

Z týmů, které musely do Klatov vážit cestu se jako nejlepší prezentoval tým ZŠ NÝRSKO, Školní ul. A zcela právem mu patří 3.místo. Výkonnostně však týmy, které zůstaly na místě čtvrtém a pátém, tedy ZŠ Komenského Horažďovice a ZŠ Měčín, jak ostatně ukazují i výsledky utkání, nijak vážně nezaostaly a pokud potrénují, mohou na příštím turnaji své soupeře zaskočit.

 

Výsledky

Nýrsko – Masarykova              6 : 12

Tolstého – Měčín                    26 : 3

Horažďovice – Nýrsko             5 : 10

Masarykova – Měčín               26 : 3

Tolstého – Horažďovice          28 : 4

Nýrsko – Měčín                       16 : 9

Masarykova – Tolstého           12 : 23

Měčín – Horažďovice               8 : 10

Nýrsko – Tolstého                    2 : 36

Masarykova – Horažďovice    20 : 4

 

Tabulka

  1. ZŠ Tolstého Klatovy
  2. ZŠ Masarykova Klatovy
  3. ZŠ Školní ul. Nýrsko
  4. ZŠ Komenského Horažďovice
  5. ZŠ Měčín

Ing.Svojanovský: „Do turnaje aktivně zasáhlo 60 dětí. Mimo hráčů a hráček BK KT jsem si označil 21 jmen, jak dívek, tak chlapců, většinou narozených 2004 – 2006, kteří očividně prokázali talent pro míčové hry a při troše vlastní píle a trpělivém spíše individuálním nebo skupinovém tréninku než týmovém, by mohli obohatit naše poměrně hubené kádry v kategoriích U12 – U14. Jak jsme napsali ve formulaci cíle turnaje – Začít hrát basketbal není nikdy pozdě. Pokud by jen 1/3 z těch 21, které v nejbližších dnech oslovíme, se do zvažovaného projektu zapojila, byl by to obrovský úspěch. Jsem také rád, že jsme základním školám Klatovska dali možnost přímo na palubovce prověřit dovednosti svých žáků necelý měsíc před okresním kolem organizovaným AŠSK. Myslím, že zkušenosti z našeho turnaje jeho účastníci na okresním kole určitě dobře zhodnotí. Věřím, že i tam najdeme další talenty ze škol, které se na náš turnaj nepřihlásily.

Účastníci měli zajištěn i nadstavbový komfort včetně možnosti občerstení za což patří dík p.Flaisigovi.  Musím také poděkovat naši hráčům a hráčkám ze ZŠ Tolstého (kluci) a ZŠ Masarykova (dívky) za pomoc u stolku zapisovatele a obsluhy světelné tabule.  Bez nich, po náhlém onemocnění jednoho z pořadatelů a delší nepřítomnosti dalšího z titulu neodkladných jednání mimo halu BK, by pravděpodobně turnaj krátce po prvních zápasech zkolaboval. Tedy díky Karolíno, Míšo, Kateřino, Marku, Ondro, Petře, Vašku a Filipe.“

Kalendář akcí

<leden 2019>
PoÚtStČtSoNe
 12345
(6)
6
(4)
7
8910
(2)
11
(1)
12
(7)
13
(5)
141516171819
(5)
20
(6)
21
2223242526
(6)
27
(5)
28293031   

Poslední výsledky

13.1.2019
Muži - SKB Rokycany48:94
BA Sparta Praha - U17 M91:56
U14 M - TJ Sokol Kbely41:98
U17 Ž - Sokol Nusle84:58
U14 Ž - Sokol Kladno87:45
12.1.2019
Muži - BK Mariánské Lázně79:74
BA 2006´Roudnice n. L. - U17 M82:81
U14 M - Sokol Písek43:89
U12 M - BK Lokomotiva Plzeň39:41
U12 M - BK Lokomotiva Plzeň25:55
U17 Ž - Basket Slovanka B97:42
U14 Ž - Basket Slovanka B63:25
11.1.2019
BK Loko K. Vary - Ženy68:41
10.1.2019
BK Klatovy (d) - U12 M25:96

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice PharmDr. Anna Hánová - Lékárna Nepomuk Kartáčovna Koloveč Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace