Kluci U11 porazili Plzeň i posedmé !

BK, 8.4.2018

Sedmé vzájemné utkání v této sezóně, z toho třetí na plzeňské palubovce, sehráli naši nejmladší minižáci v úvodu závěrečného kola kvalifikace o postup na Národní finále 2018, tedy turnaje 12 nejlepších týmů z celé ČR z něhož vzejde družstvo, které se bude moci pyšnit titulem Mistrů ČR. Náš tým si sice svoji účast zajistil vítězstvími nad Plzní a třetím účastníkem kvalifikace z Domažlic během prvních dvou kol hraných v Klatovech a Domažlicích, zdravá rivalita mezi oběma týmy, která je pro hráče Lokomotivy i nás  velkou motivací,  nedovolila žádnému týmu utkání  „jen odehrát“ a tak se od úvodního rozskoku odvíjel na hřišti boj o každý míč.

Na záměr si definitivně ujasnit představu o složení jednotlivých pětic (+ střídajících hráčů) pro Národní finále musel náš trenér rezignovat neboť mu chyběli někteří hráči, kterých se to týká.  Sešlo i od uplatňování věcí, jejichž nácviku se chlapci věnují na tréninku. Snad pod dojmem, že o všem je již rozhodnuto, postrádala naše hra zodpovědný přístup a to vedlo, zejména v první čtvrtině, k řadě neproměněných šancí, které jsme měli proti pětici domácích hráčů v očividně „slabším složení“ než obvykle neboť opory týmu si trenér Lokomotivy pan Marek Kozel nechal do druhé pětky. Rozdíl ve skóre po první čtvrtině 17:7 rozhodně nebyl takový, jaký měl být z pohledu na rozložení sil.

Druhou čtvrtinu začali domácí skvěle dvěma koši po našich lajdáckých ztrátách. Pak jsme sice iniciativu převzali my, domácí se ale v posledním období vydali stejnou cestou jako my a výrazně zlepšili obranu a tak jsme se jen obtížně prosazovali. Ze 14 bodů ve čtvrtině jsme 6 dali z trestných hodů (TH 6/11).  Udržovali jsme si proti nabité sestavě Lokomotivy stále náskok a dokonce jsme ho mohli i navýšit nebýt „zkratů“ v naší obraně. Smutné je, že to by byla vždy jedna a ta samá chyba, na kterou trenér všechny hráče upozorňuje  (a kreslí)  jak před utkáním, tak při každém oddechovém čase a na začátku každé čtvrtiny. Poločas 31:19 byl slibný. Lokomotiva je ale tým bojovníků a ti rozhodně ještě nesložili zbraně.

 

Naopak! Spíše to na začátku druhé půle vypadalo, že se nechce hrát našemu týmu!!?? Nepomohla ani domluva během oddechového času, soupeř v podstatě ve stejné sestavě jako z první čtvrtiny porazil naši pětici 13:9 a domácím svitla naděje na rozhodnutí v poslední osmiminutovce. A domácí do ní vkročili impozantně dvěma koši opět oba po tom samém „zkratu“, o kterém jsme již výše psali.

Už jen 39:36!  Naštěstí  úspěšný „coast to coast“ Petra Žáka nám vrací 5 bodové vedení. Pak ale opět nebráníme a Lokomotiva „dojíždí“ na rozdíl jediného bodu. Konečně ale zase začínáme bránit, chybí však disciplína v útoku což vede ke zbytečným ztrátám míče. Kluci si neuvědomují, že přihrávky, které projdou třeba proti DBaK nebo Domažlicím, plzeňští obránci snadno chytají. A co teprve obránci týmů na NF !  Znovu i přesto získáváme zpět 4bodové vedení. Nejlepší hráč domácích Vyleta ještě snižuje na 44:42, vzápětí ale, i přes 2 neproměněné trestné hody,  otáčíme na 48:42. Lokomotiva nás ale opět dojíždí na rozdíl jediného koše po úspěšné dalekonosné střele, kterou vyslal na náš koš jeden ze střídajících hráčů domácích  v duchu známé basketbalové pravdy „když nevíš co s míčem, tak vystřel“. Vysvobození přichází po úspěšném dvojtaktu Tomáše Zuba (50:46).  Do konce chybí 28 vteřin a trenér domácích bere logicky oddechový čas, aby svým svěřencům poradil, jak srovnat skóre a také aby přesunul hru hned na naši obrannou polovinu. Po 10 vteřinách ale jeho svěřenci míč ztrácí a tentokrát využíváme přesun po oddechovém čase na polovinu soupeře my. Pokyny jsou jasné, bohužel ne pro všechny.  Nedisciplinovaností ztrácíme míč a Lokomotiva má  ještě šanci. Naštěstí ale už v 6 sekundách nemá čas a tak nakonec opět vítězíme, stejně jako před 3 týdny v Domažlicích, o 4 body.

BK LOKOMOTIVA PLZEŇ – BK KLATOVY  46 : 50 (7:17, 12:14, 13:8, 14:11)

 

Po 15 minutové přestávce nastupujeme k utkání proti Domažlicím.  Již v zahajovací sestavě dostávají příležitost Šnejdar (roč.2009), který hned otevírá skóre, Kodyš (roč.2008) a Kmetek (roč.2009).  Ve druhé sestavě pro 2 a 4 čtvrtinu pak také Pavelec (roč.2009). Lídři obou pětek pak už spíše sledují z lavičky snažení svých spoluhráčů, jak ubíhá čas , narůstá převaha našeho týmu. Výsledek je jednoznačný. Pro všechny hráče, jak naše, tak i  domažlické, bylo ale utkání další cennou zkušeností. Mnozí z roč.2008 a mladší se na jaře ještě utkají,  trenéři z Domažlic informovali o chystaném turnaji na začátku června.

BK KLATVY – BK JISKRA DOMAŽLICE 87 : 30  (16:11, 16:4, 15:6, 40:9)

Trenér Ing.Svojanovský: „Byl jsem hodně zvědavý, jak se klukům podaří zúročit týden staré zkušenosti z Easter Cupu.  Bohužel někteří v týdnu absolvovali jen jediný trénink, některé rodiče z účasti na utkáních v Plzni omluvili a tak z myšlenky, že tradiční souboj  s Lokomotivou bude generálkou na boje na NF a prověrkou toho, do jaké míry jsou zejména střídající hráči připraveni odevzdat na NF potřebný výkon, chtě nechtě sešlo. Ale jak se říká, život není to, co chceme, ale jen to, co máme.  Osobně jsem ale velice rád, že i tentokrát jsme Lokomotivu porazili a já si jako trenér mohl zapsat 20té vítězství  z 20ti utkání klatovských týmů, které jsem v krajských mistrovských soutěží a kvalifikacích proti týmům Loko Plzeň od svého příchodu do Klatov vedl.  Odpoledne jsem pak sledoval na youtube svého vnuka, jak ve volejbalové baráži o Extraligu Kadetů jeho tým zdolal Loko Plzeň 3:0 a v podvečer mi udělala radost Kometa. Tím chci vyjádřit, že člověk musí hledat radost nejenom tam, kde by to moc chtěl, ale i jinde.“

 

Tým chlapců U11 čekají poslední 4 tréninky (Po, St, Čt a Po), ve středu 18.4. pak již odjíždí tým do Hradce Králové, kde ho ve čtvrtek 19.4. čekají již utkání na NF.

Věřme, že vy zbývajícím čase ještě trenér s týmem zapracuje na odstranění nedostatků, které se objevily zejména ve druhé půli utkání s Plzní a že kluci budou dobře reprezentovat náš klub v konkurenci krajských šampiónů.

Kalendář akcí

<leden 2019>
PoÚtStČtSoNe
 12345
(6)
6
(4)
7
8910
(2)
11
(1)
12
(7)
13
(5)
141516171819
(5)
20
(6)
21
2223242526
(6)
27
(5)
28
(1)
293031   

Poslední výsledky

20.1.2019
U15 M - BK Kladno107:43
SKB Rokycany - U13 M63:69
SKB Rokycany - U13 M49:43
BK Lokomotiva Plzeň - U1167:28
BK Lokomotiva Plzeň - U1165:34
U19 Ž - Sokol Kladno60:50
19.1.2019
U15 M - BA Sparta41:67
U19 Ž - Aritma Praha76:49
U13 Ž - DBaK31:27
U13 Ž - DBaK42:31
Sj. Plzeň - Muži B75:78
13.1.2019
Muži - SKB Rokycany48:94
BA Sparta Praha - U17 M91:56
U14 M - TJ Sokol Kbely41:98
U17 Ž - Sokol Nusle84:58

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice PharmDr. Anna Hánová - Lékárna Nepomuk Kartáčovna Koloveč Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace