Stříbro s leskem zlata !

Jindřich Svojanovský, 7.5.2018

Na turnaj přípravek v Mariánských Lázních, tedy dětí narozených v roce 2008 a mladších, což v našem případě znamenalo již 4  částečně zkušené hráče nar. 2008 (Šlof Josef, Kavka, Eichler a Kodyš), 2 takřka nováčky (Veselský, Prošek) , 3 hráče narozené 2009 (Pavelec, Šnejdar, Kmetek), 1 hráče nar.2010 (Petrovický Lukáš) a 1 hráče dokonce roč. 2011 (Šlof Jan). Tým pak doplnil rovněž nedávno začínající, stále ještě 10letý  Mathyas Spielvogel.  Tedy jak by řekl klasik „Přípravka jako vyšitá!“.

Hlavní organizátor turnaje, u nás v Klatovech dobře známý Roman Gezo, připravil vše  na 100% a tak od prvního hvizdu rozhodčích vládla lázeňská pohoda hodně znásobená nádherným počasím, které vládlo venku. Kluci si ho s rodiči ale moc neužili, jak to bývá při turnaji se 4 týmy, na úvod je čekala hned dvě utkání po sobě.

 

BK KLATOVY – BK JISKRA DOMAŽLICE  26 : 18

 

BK MARIÁNSKÉ LÁZNĚ  -  BK KLATOVY  24 : 38

V obou utkáních se naši hráči nedokázali srovnat se závěsnými koši na které nejsou zvyklí.  I když se tým na turnaj velice intenzivně připravoval dokonce i s mimořádným tréninkem na svátek  1.máje dopoledne, než uplynul pátek a sobotní ranní cesta do lázeňského města, vše bylo zapomenuto a tak museli v obou utkáních kluci bojovat více sami se sebou než se soupeřem. A to se trenérovi vůbec, ale vůbec nelíbilo.

Trenér Ing.Svojanovský: „Hodně mě zaskočilo, že ti zkušenější, od kterých jsem očekával, i nadále očekávám a očekávat budu, že se ujmou role lídrů podobně, jako to bylo loni, kdy se od základu oddělili hráči narození 2006 a tíha utkání začala ležet na hráčích ročníku 2007, se stále spíše schovávali než aby vzali zodpovědnost na sebe a šli těm mladším či těm, co zatím neodehráli moc utkání, příkladem. I když dvojtakty jsou jednou z nejčastějších činností v rámci tréninků, v obou utkáních mi připadalo, jako by kluci spíše soutěžili o to, kdo víc dvojtaktů nedá než dá. A tak jsme se s oběma  soupeři potýkali více, než bylo zdrávo. A to i s tím vědomím, že soupeři měli v kádru výškově výrazné hráče . Prostě to, na co určitým způsobem byla část kluků již zvyklá  ze startů v týmu U11, tedy na trojzásadu Obrana-Disciplína-Útok, nefungovalo i přesto, že jsme se o to společně již od návratu z NF v Hradci Králové snažili. Faktem je také, že bez svých bývalých starších spoluhráčů roč.2007 byli kluci na palubovce více u míče a byli také i více viditelní jak v pozitivech, tak i v negativech“.

THERMIA KARLOVY VARY – BK KLATOVY   39 :24

Závěrečné utkání turnaje svedlo do vzájemného souboje dva neporažené týmy. Tým Thermie z nedalekých Karlových Varů přijal nabídku k účasti na turnaji s upozorněním, že nastoupí s hráči ročníku 2006 a 2007 doplněným mladšími. To pak hrálo roli i v jejich soubojích se všemi soupeři včetně našeho týmu.  Hráč s č.18  Sokol například našemu týmu, kde i nejvyššího našeho hráče převyšoval nejen 2 lety ale i  20 centimetry, nastřílel v utkání s naším týmem 20 bodů, tedy více než polovinu. Většinou tak, že si míč doskočil pod naším košem  a pak ho dopravil, i po více pokusech, do koše.  Trenér: „Čekal jsem, že díky věkové a výškové převaze, i vzhledem k faktu, že již tým soupeře má poměrně slušné hráčské zkušenosti, bude utkání mít více basketbalový charakter než ta předchozí utkání, kde hrála samozřejmě roli malá zápasová zkušenost většiny hráčů. Na rozdíl od těch, kteří nikdy nenaučili nikoho driblovat či dokonce dvojtakt, že u mládeže nejsou důležité výsledky, tvrdím, že důležité jsou. Nebo znáte nějakého kluka, kterému by nevadilo, že prohrává a který by věřil, že je pro něj důležité, co bude umět za 6 let? Ve finále šlo tedy o vítězství oběma týmům. A snad i proto zde hrála roli i taktika, kterou šlo uplatnit i díky fatální neznalosti minižákovských pravidel ze strany rozhodčích, zejména pak o povinnosti osobní obrany a z ní vyplývajících pravidel 3 vteřin, jak útočných, tak i obraných, což výrazně nahrávalo soupeři. Nám se sice ještě podařilo, po 5:14 otočit ve druhé čtvrtině na 19:19, ve druhé půli jsme ale již nenašli sílu překonat zataženou obranu vysokých hráčů soupeře. Souboje hráčů roč.2006 na straně Thermie a našich o 3, 4 i 5 let mladších hráčů, i když možná technicky lépe vybavených, nemohl skončit jinak.  Vítězství Karlových Varů bylo zasloužené a jistě bude pro hráče motivací k další tréninkové práci.  A to je více, než zlaté medaile, které si Thermia odvezla. Nám zavěsili na krk sice stříbrné medaile, ty však měly, s ohledem na fakt, že šlo o turnaj přípravek, tedy ročníku 2008 a mladších, zlatý lesk.

Nevím, jaké týmy se zúčastní turnaje přípravek v Domažlicích 9.6., bude to pro nás druhá významná zkouška toho, zda jsme se vydali po těžké cestě náročné přípravy v duchu „Bez práce nejsou koláče“ správně či ne. Zbývá měsíc, mnohé z nedostatků, které jsme prezentovali v Mariánkách, jsme schopni odstranit. Nejvíce půjde o to, aby se kluci začali vžívat do nových hráčských rolí.“

Z MARIÁSKÝCH LÁZNÍ si tedy  náš tým odvezl „až“ druhé místo. Není ale možné současně neuvést, že  i přes oprávněnou nespokojenost ze strany trenéra uznali pořadatelé kvalitu našeho týmu a hned dva naše hráče, kapitána Pepu Šlofa (roč.2008) a Radka Pavelce (roč.2009) vybrali do All Stars týmu turnaje.

Pořadí turnaje:

1.místo Thermia Karlovy Vary

2.místo BK Klatovy

3.místo Jiskra Domažlice

4. místo BK Mariánské Lázně

Nejlepší pětka turnaje:

Radek Pavelec (BK Klatovy)

Lukáš Jiránek (Thermia K.Vary)

Josef Šofl (BK Klatovy)

Tomáš Heřman (BK Mar.Lázně)

Matyáš Lauko (Jiskra Domažlice)

 


Kalendář akcí

<březen 2019>
PoÚtStČtSoNe
    12
(5)
3
(6)
4
56789
(6)
10
(4)
111213141516
(7)
17
(2)
18
1920212223
(5)
24
(5)
252627282930
(5)
31
(3)
       

Poslední výsledky

17.3.2019
BA Sparta - U15 M84:91
U19 Ž - Basket Slovanka B77:72
16.3.2019
BK Kladno - U15 M58:114
Thermia KV - U13 M25:76
Thermia KV - U13 M30:114
BK Jiskra Domažlice - U1145:96
U11 - BK Lokomotiva Plzeň33:60
U19 Ž - Slovan Litoměřice60:53
Muži B - BK Jiskra Domažlice64:93
10.3.2019
Muži - Slavoj BK Litoměřice "B"83:54
Sokol Vyšehrad - U17 M76:88
Sokol Písek - U14 M97:57
Basket Slovanka B - U14 Ž43:77
9.3.2019
Muži - Sluneta USK Ústí n.L.63:84

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice PharmDr. Anna Hánová - Lékárna Nepomuk Kartáčovna Koloveč Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace