KLUCI U12 UŽ ZNAJÍ SOUPEŘE NA PRIMÁTOROVĚ POHÁRU

BK, 8.8.2018

Vítězství na NF 2018 nad Děčínem znamenalo postup do bojů o medaile. Chutnalo hodně sladce.

Když se v září 2014 vydal náš tým U12, tehdy chlapci nar. v roce 2003,  na „Turnaj o pohár primátora města Hradec Králové“, počítali pořadatelé s tím, že bude zajímavý především jako nejvzdálenější účastník. Mladí svěřenci trenéra Svojanovského však až na jedno menší zaváhání, kdy o jejich porážce rozhodly spíše chyby rozhodčích než výkon soupeře však prošli až do finále, kde zdolali i vysoce favorizovanou BC Vysočina a pohár primátora putoval do Klatov. Kluci roč.2003 tehdy vstoupili na cestu, která je přivedla na Novoročním mezinárodním turnaji v Brandýse n.L.  k dalšímu prvenství v konkurenci 12 týmů a na začátku května 2015 pak až do Národního finále ČR , kde po 7 letech získali pro BK Klatovy opět stříbrnou medaili. Proč tento tým, který měl „zaděláno“ na další úspěchy dál v nastoupené cestě nepokračoval a že z něj vlastně po 3 letech nezůstal kámen na kameni nemá cenu pitvat.

A nyní, po 4 letech míří klatovský tým chlapců U12 do Hradce Králové bojovat o pohár primátora znovu. Tentokrát ale již ve zcela jiné roli, v roli favorita. A to ne proto, že by vzpomínka na září 2014 byla mezi pořadateli stále živá ale proto, že tento tým chlapců nar. v roce 2007 a mladších zanechal letos na jaře opět na Národním finále ČR, které se konalo právě v Hradci, obrovský dojem, kdy hráči z více než poloviny mladší než jejich soupeři a tedy i fyzicky méně vyvinutí a herně méně zkušení, dokázali takřka nemožné a poprvé od jara 2015 přivezli do Klatov z NF medaili, bohužel bramborovou, tedy umístění na 4.místě ČR. A i proto kladl na srdce, při předávání cen primátor Hradce Králové pan Zdeněk Fink svému častému protivníkovi z doby, kdy se sám věnoval závodně basketbalu, dnes svému kamarádovi a našemu trenérovi Svojanovskému, že ho spolu s týmem velice rád přivítá v září. A že bude roli favorita skutečně náročné potvrdit, o tom svědčí složení našich soupeřů, kteří nás v Hradci čekají:

BK Děčín – tým vedený nedávnou hvězdou českého basketbalu Jakubem Houškou nás letos sice porazil na Easter Cupu, odveta na NF přinesla ale naše vítězství a tím i postup do semifinále. Děčín pak skončil na NF na 6.místě.

SAM Brno – 8.místo na NF bylo pro reprezentanty moravské metropole zklamáním. O to více se budou na té samé palubovce snažil dokázat své kvality.

Sokol Hradec Králové – domácí skončili na NF na 9.místě a bylo to asi maximum dosažitelného. Doma na turnaji, jak to ve východních Čechách bývá i zvykem tak s 20% podpory od rozhodčích jistě nebudou snadným protivníkem.

BK Brandýs n.L. – 10tý tým z NF. Úspěchem pro Středočechy už byla skutečnost, že se na NF probojovali. Tým nemá co ztratit, může jen překvapit.

Čtyři z našich potenciálních soupeřů mají zkušenosti z jarního NF. Další dva týmy se sice na NF neprobojovaly, rozhodně je ale nelze podceňovat.

BCM Olomouc  a  BK Kladno jsou týmy, které si jistě do Hradce nepřijedou „jen zahrát“.

 

Trenér Svojanovský: „V Hradci se nám z Klatov dvakrát dařilo, proč to tedy nezkusit i potřetí. Hraje se poměrně brzy, hned druhý zářijový víkend 7 – 9.9. a hodně tedy bude i záležet na tom, jak se dokáží týmy připravit na sezónu na svých srpnových soustředěních a kolik tréninků event.. i přípravných utkání budou schopny před turnajem absolvovat. My jsme trošku změnili přes léto filosofii naší přípravy. I nadále budeme tvrdě pracovat neboť kluci už poznali, že bez práce nejsou koláče, na straně druhé ale budeme hrát v sestavě, která i spolu trénuje. Proto mě i mrzí, že ač jsou termín i místo soustředění známy prakticky od února, budou mi na soustředění minimálně 3 hráči, na které hodně spoléhám, chybět z více než malicherných důvodů. A že to ovlivní výkon celého týmu v Hradci je celkem evidentní. Ale život není to, co chceme, ale jen to, co máme. A tak se s tím musíme smířit a věřit, že se i tato negativa postupně  vymaží.“

Kalendář akcí

<červenec 2019>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice PharmDr. Anna Hánová - Lékárna Nepomuk Kartáčovna Koloveč Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace