Kadetky U17 - dvě výhry na úvod sezony

Ladislav Smáha, 10.10.2018

První říjnový víkend (6.-7.10.) byl ve znamení zahájení letošní ligové soutěže kadetek U17. Dva úvodní zápasy jsme odehráli na domácí palubovce, kde jsme přivítali tým z Kladna a Karlových Varů. Do sobotního zápasu bylo připraveno sedm hráček, v neděli nastoupilo hráček devět.

 

Náš sobotní soupeř, tým TJ Sokol Kladno, přijel ve stejné, silné sestavě, ve které odehrál i loňskou ligovou soutěž. My jsme sice i vloni středočeské soupeře porazili, ale byli jsme v trochu jiné sestavě. Naše hráčky se však soupeře nezalekly a vstoupily do utkání s odhodláním bojovat o vítězství. Celé utkání bylo skóre vyrovnané, naše hráčky se snažily týmově bránit a v útoku střídaly dobré momenty v postupném útoku se slabšími v podobě zahozených jasných střeleckých příležitostí. O výsledku rozhodla poslední čtvrtina, na jejímž začátku jsme sice poprvé v celém utkání prohrávali (42:44), ale holky zabojovaly, sáhly si na dno svých fyzických sil, v závěru proměnily 6 trestných hodů v řadě a utkání o 4 body vyhrály.

 

Nám opět dobře známý nedělní soupeř, tým  BK Lokomotiva Karlovy Vary, se spojil se Sokolovem, a přestože v sobotu prohrál o 50 b. ve Strakonicích, určitě nám nechtěl zápas jen tak odevzdat. Naše hráčky ale do zápasu vstoupily výborně, a to na obou polovinách hřiště. Především kolektivní obrana byla na velmi dobré úrovni a soupeř zaznamenal první dva body až v 7. minutě první čtvrtiny. Skóre po 1. čtvrtině (25:8) i v poločase (42:26) mohlo svádět k domněnce, že už je vlastně vše hotovo. Bohužel však přišel nepochopitelný herní výpadek ve 3. čtvrtině, kdy jsme dali pouhých 6 bodů, tuto čtvrtinu jsme prohráli 6:17 a soupeř byl rázem ve hře. O naší výhře či prohře opět rozhodovala poslední čtvrtina, ve které jsme nakonec měli pevnější nervy především při zakončování, udělali jsme méně nevynucených chyb a celý zápas (opět) o 4 body vyhráli.

 

Na úvod sezony tedy plný bodový zisk a to je velmi dobře. Určitě pozitivní impuls do dalších zápasů pro všechny hráčky. Viděly, že pokud svou hru založí na dobré, kolektivní obraně a v ofenzivě budou dodržovat taktické pokyny, dá se hrát s každým. Máme na čem stavět a samozřejmě máme také co zlepšovat. K týmu se připojila Z. Karlovská (roč. 04), která s námi odehraje celou sezónu, a věřím, že ji tréninky i zápasy se staršími hráčkami pomohou se dále basketbalově zlepšovat. A do nedělního zápasu také naskočily dvě hráčky roč. 05 – A. Řezáčová a L. Zahradníková. Pro obě hráčky je jejich hlavním týmem družstvo U14, ale věřím, že pokud s námi něco odtrénují i odehrají, získají zdravou herní drzost a sebejistotu, a z nabytých zkušeností pak mohou těžit při zápasech žákovské ligy U14. Všechny tři zmiňované hráčky určitě nebyly jen „do počtu“ při jejich prvních zápasech za kadetky.

 

Pro tuto sezonu máme jednoznačně dva cíle. Jednak udržet ligovou soutěž U17. Je to skoro povinnost s ohledem na loňské výborné výsledky, kdy jsme byli malý krůček od extraligy. A druhým cílem je více herně pomáhat našim juniorkám a udržet ligu U19.

 

Děkuji za sebe i hráčky všem rodičům a divákům, kteří nás po oba dva dny povzbuzovali.

Výsledky:

BK Klatovy – TJ Sokol Kladno               59:55

BK Klatovy – BK Loko Karlovy Vary       61:57

 

Sestava a body:

Fürbacherová 32, Hašková 30, Kostková 21, V. Schovancová 13, Mundlová 11, D. Schovancová 9, Řezáčová 2, Zahradníková 2, Karlovská

 

 

L. Smáha

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

<květen 2019>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13
141516171819
202122232425
(4)
26
(3)
27
28293031  

Poslední výsledky

25.5.2019
U19 M - BK Brandýs n. L.80:88
BKj Kralupy - U19 M60:74
U15 M - Basket Poděbrady84:48
BC Kolín - U15 M35:54

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice PharmDr. Anna Hánová - Lékárna Nepomuk Kartáčovna Koloveč Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace