Kadetky U17 - plný bodový zisk z domácích zápasů

Ladislav Smáha, 7.11.2018

První listopadový víkend (3. - 4.11.)  pokračovala  naše  ligová soutěž dalšími dvěma zápasy, tentokrát na domácí palubovce. V sobotu jsme měli za soupeře hráčky HB Basket Praha B, v neděli pak tradičního soupeře DBaK Plzeň.

V sobotním utkání se nám sice povedl vstup do utkání (ve 4.min 12:3), ale pak z nějakého důvodu opadla pozornost v obraně, přidaly se  bohužel některé „tradiční“ chyby a soupeř toho dokázal využít. Tři „trojky“ soupeře svědčily o špatném čtení hry soupeře z naší strany a tak jsme první čtvrtinu prohráli 18:19. Do poločasu jsme sice dokázali získat mírný náskok (29:26), přesto naše hra byla místy chaotická a plná nepřesností. O vítězi nebylo rozhodnuto ještě v 8. minutě poslední čtvrtiny, kdy jsme vedli jen o koš. Pak jsme však dokázali dát šest bodů v řadě, soupeř již neskóroval a tak jsme celé utkání o 8b. vyhráli.

Do nedělního zápasu jsme tak jako v sobotu vstoupili opět razantně a ve 4. minutě jsme vedli 11:0. Vítězila naše lepší kolektivní obrana a holky si dokázaly vypomáhat na rozdílové hráčky soupeře. Do poločasu jsme pak získali devítibodový náskok. Ve třetí čtvrtině jsme se bohužel opět nevyvarovali několika chyb při vyhazování a v přihrávkách, přesto jsme dokázali vedení ještě mírně navýšit. Jednoznačně nejlepší z pohledu naší předvedené hry byla čtvrtina poslední. Hráčky i přes únavu celoplošně bránily a dokázaly jít do rychlých protiútoků. Nakonec tedy přišla zasloužená výhra o 20b.

Blíží se polovina základní části soutěže a naše hráčky ještě neokusily hořkost porážky. Ještě důležitější je však proměna samotných hráček. Z dříve ustrašených hráček, které při nepříznivém vývoji utkání sklopily hlavy a nechaly si „nařezat“ do současných, zdravě sebevědomých hráček, které bojují za každé situace a mají velkou vůli po vítězství. Na této mentální proměně se dá do budoucna stavět! Sobotní zápas byl náročnější, neboť soupeř měl více hráček, které byly pro náš koš nebezpečné. A přestože jsme si říkali, jakou hru budou v postupném útoku hrát (nájezdem napíchnutá naše obrana, vyhození na perimetr a střelba), nedokázaly naše hráčky na toto včas reagovat a 5 „trojek“ soupeře by mělo být varováním… V neděli byl deprimující již samotný pohled na obě rozcvičující se družstva. U plzeňského soupeře plná lavička 12 hráček a u nás pouhých šest. Ale dlouhé roky pilované individuální dovednosti tentokrát i přes nízký počet hráček slavily úspěch. Musím opět poděkovat oběma hráčkám U14  A. Řezáčové a L. Zahradníkové, které odehrály obě víkendová utkání své kategorie a ještě nám pomohly. Obětavý byl především nedělní přesun ze Strakonic. Je dobře, že se dokázaly i bodově prosadit. Nasbírané zkušenosti ze zápasů i tréninků s kadetkami obě hráčky jistě prodají ve svém týmu.

Nemohu také zapomenout na velký počet diváků, kteří po oba dny vytvořili výbornou basketbalovou atmosféru. Za necelých čtrnáct dní nás čeká „dvojička“ s BK Strakonice, kdy v sobotu 17.11. hrajeme na půdě soupeře a v neděli 18.11. pak doma. Snad nebudou ztráty v podobě nemocných hráček a kvalitně se na další zápasy připravíme.

Výsledky:

BK Klatovy      -      HB Basket Praha B     55:47

BK Klatovy      -      DBaK Plzeň                70:50

 

Sestava a body: Hašková 32, Mundlová 23, Fürbacherová  22,  Kostková 17, V Schovancová 17,  D. Schovancová 8, Řezáčová 5, Zahradníková 1, Karlovská

L. Smáha

Kalendář akcí

<červenec 2019>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice PharmDr. Anna Hánová - Lékárna Nepomuk Kartáčovna Koloveč Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace