Výborná utkání kluků U11 v Domažlicích.

Jindřich Svojanovský, 11.11.2018

Příležitost ukázat svůj basketbalový růst dostali v Domažlicích všichni hráči. V obranné činnosti jsou Svoboda (č.15) a Pícka (č.31).

Svoje 9té a 10té utkání mistrovské sezóny 2018/2019 sehráli naši nejmladší minižáci v sobotu 10.11. na hřišti Jiskry Domažlice. A nutno je hned na začátku článku napsat, že to byly dva zápasy, které pro náš tým měly výrazný přínos. Kluci se totiž museli vyrovnat jak s výrazně zlepšeným výkonem hráčů domažlické Jiskry, tedy v porovnání s utkáními ze září 2018 v naší hale (67:33 a 68:27), a také s tím, že se utkání hrála v malé tělocvičně na ZŠ Msgr.Staška. Tam, s ohledem na nezvykle malé hřiště, neměli naši hráči tolik prostoru k využití svých technických předností a museli se často potýkat s hodně staženou obranou soupeře. O to jsou pak obě vítězství cennější.

BK JISKRA DOMAŽLICE – BK KLATOVY   42 : 53  (8:15, 12:18, 12:16. 10:4)

BK JISKRA DOMAŽLICE – BK KLATOVY   40 : 61  (10:26, 6:14, 14:8, 10:13)

Trenér Ing.Svojanovský:  „Domažlice šokovaly v minulém kole vítězstvím v Plzni a jistě šly do dvojutkání s naším týmem s myšlenkou toto zopakovat i proti našemu týmu. Hrají sice, s ohledem na fakt, že mají v kádru několik starších hráčů nar.2007, mimo soutěž, ale na to se v těchto utkáních nehraje a prostě každý ze soupeřů chce zvítězit. Vsadili jsme opět na obranu a poločas prvního utkání jsme vyhráli 33:20 a to i přesto, že se kluci předháněli v neproměňování dvojtaktů a také jsme měli nezvykle mnoho ztrát z titulu špatných přihrávek. V druhém poločase si snad kluci již mysleli, že je rozhodnuto a že nemusí ani bránit, ani hrát disciplinovaně v útoku. Mnozí chtěli předvést na hřišti dovednosti, které nemají ještě technicky zvládnuty a domácí vycítili šanci. V poslední čtvrtině šnůrou 5 košů po sobě snížili naše vedení na 7 bodů a až dva koše Kavky nám vrátily klid. Ve druhém utkání jsme pozměnili složení herních pětic a také kluci již nastupovali s vědomím, že za ně nikdo utkání nevyhraje. Rozhodnuto bylo v podstatě již v poločase (16:40).

Měl bych kluky za 2 vítězství na hřišti soupeře pochválit, ale tentokrát tak neučiním. Nejen proto, že mě mnozí tím, co předvedli na hřišti dost negativně zaskočili, ale hlavně proto, že jsem postrádal  u těch zkušenějších naplňování jejich „tahounských úkolů“ a u těch dalších větší rvavost, chuť a hladovost po hře. Jsem toho názoru, že když vás někdo jen chválí a tleská vám, jak jste skvělí, třeba za samé jedničky ve škole nebo skvělý driblink a obranu v basketbalu, získáváte pocit, že už se moc nemusíte učit a náročně trénovat. Za 14 dní přivítáme na naší palubovce tým BK Loko Plzeň a chceme-li uspět, musí nosánky zase dolů a na tréninku zapracovat na odstranění nedostatků, které nám ukázaly zápasy v Domažlicích“.

1. BK Klatovy 10 9 1 717:254 19
2. BK Lokomotiva Plzeň 8 6 2 571:294 14
3. BK Jiskra Domažlice (MS) 10 3 7 592:535 13
4. BK Mariánské Lázně 8 0 8 47:844 8