Muži "B" doma s SKB Rokycany neúspěšně

Stanislav Křiváček, 11.11.2018

Klatovská mužská rezerva odehrála druhý zápas krajského přeboru "A", když na domácí palubovce přivítali SKB Rokycany.

Od začátku zápasu klatovští tahali za kratší konec a to zejména kvůli špatné obraně a malé úspěšnosti z trojkového oblouku. Soupeř je přehrával jednoduchými kombinacemi a úspěšnými střelami z dlouhé vzdálenosti, na což nedokázali domácí odpovědět a o půli prohrávali o 16 bodů.

Ve třetí čtvrtině, bylo na domácích vidět, že chtějí nepříznivý vývoj zápasu otočit na svoji stranu, bohužel pomalý pohyb hráčů v obraně a v přechodu do protiútoku měl za následek 20 bodový náskok soupeře.

Čtvrtá čtvrtina vypadala pro hostující tým jako pouhá formalita, ale po několika sporných výrocích rozhodčích, zlepšené obraně a hlavně proměněným střelám z dlouhé vzdálenosti, domácí začali rychle z náskoku soupeře ukrajovat. Zejména výborně hrající Nikolas Kopecký, díky dvěma trojkám zařídil, že v poslední minutě zápasu svítilo na tabuli skóre 70:72 pro hosty. Bohužel ani po takticky dobře zahrané poslední minutě se domácím nepodařilo soupeře zlomit a SKB Rokycany zvítězily o 3 body.

BK Klatovy : SKB Rokycany 79:82 (17:24 , 31:47 , 42:62 )

Za 14 dní se klatovské družstvo představí v regionálním derby v Domažlicích.