Slušný výkon nenarušily ani prázdniny

Jindřich Svojanovský, 11.2.2019

Jarní prázdniny dokáží často velice zkomplikovat mnoha basketbalovým týmům celosezónní cíle, týmy BK Klatovy nevyjímaje. Bohužel zejména u právě těch nejmladších týmů jakoby najednou přestaly platit zásady „práva na straně jedné a povinností na straně druhé“ a i když termíny prázdnin stejně jako termíny utkání jsou známy již od září, vždy se každý rok najdou hráči, kteří mistrovská utkání v tomto období prostě vynechají. I proto se jak dvě utkání kluků U11 v Mariánských Lázních, která prázdninám minulou sobotu 2.2. předcházela, tak i dvě utkání chlapců U12 v sobotu 9.2. v Plzni, tedy na konci prázdninového týdne, odehrála v částečně improvizovaných sestavách. Naštěstí aktuálně již v chlapeckých kategoriích U12, U11, U10 i U9 disponujeme poměrně širokým kádrem hráčů z nichž většina již basketbalové dovednosti slušně ovládá a tak jsme oba výjezdy absolvovali s dostatečným počtem hráčů.

Trenér Ing.Svojanovský: „Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré. Jak v M.Lázních, tak i v Plzni jsem měl, i přes početnější absence, vždy k dispozici 13 hráčů. Díky soupeřům tak mohli ve výrazně větším objemu minut odehrát utkání i ti, kteří zatím více sledovali hru z lavičky náhradníků. Získali tak cenné herní zkušenosti a hlavně se přesvědčili o tom, že to na palubovce i proti relativně slabšímu soupeři není tak jednoduché, jak to vypadá ze střídačky. V Plzni to bylo obzvlášť markantní, i když to bylo utkání U12, tedy pro roč.2007, doplnil jsem v průběhu týdne, v reakci na ohlášené absence a také virózy, soupisku a tak 12letým  dívkám z DBaK čelili na naší straně pouze 3 hráči roč.2007, zbytek pak byli  roč.2008, 2009 a jeden dokonce 2011.“

DBaK Plzeň U12  -  BK Klatovy hoši U12   14 : 117  (6:30, 0:32, 8:27, 0:28)

DBaK Plzeň U12  -  BK Klatovy hoši U12   19 :   97  (10:25, 0:29, 2:23, 7:20)

V polovině listopadu startovala plzeňská děvčata v Klatovech a i když náš tým tehdy nastoupil v kompletním složení a výsledky obou utkání (79:8 a 82:11) vyzněly jednoznačně v náš prospěch, byl vidět markantní nárůst výkonnosti plzeňských dívek v porovnání s utkáními v sezóně 2017/2018 (viz http://www.basketbal-klatovy.cz/novinky/2379-utkani-ktere-vejde-do-historie). I proto se čekalo, že v domácím prostředí a navíc proti týmu s převahou hráčů U11 a mladších, bude tým DBaK určitě chtít prezentovat další výkonnostní progres. Bohužel se tak nestalo, možná i proto, že i panu Pospíšilovi, trenérovi DBaK, chyběly některé hráčky, které by našim klukům pobyt na palubovce více znepříjemnily.

Utkání z pohledu na náš tým přineslo některá příjemná pozitiva v podobě  ve hře realizovaných dovedností individuálního charakteru, kterým se věnujeme na trénincích. Současně ale také utkání ukázala, že někteří hráči jsou i přes mnohá napomínání stále náchylní k nedisciplinovanosti a domnívají se, že si na hřišti mohou dělat co je zrovna napadne bez ohledu na spoluhráče.  A také bylo znát, že ti, kteří po novém roce více absentovali než trénovali, jsou hodně dlužni výkonům, na které jsme od nich byli doposud zvyklí.

Potěšila účast mnohých rodičů, kteří odměňovali náš tým častým potleskem po oku ladícím akcím zakončeným košem. Děkujeme.

Kalendář akcí

<srpen 2019>
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice PharmDr. Anna Hánová - Lékárna Nepomuk Kartáčovna Koloveč Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace