Kluci U10 málem urvali druhý turnajový triumf

Jindřich Svojanovský, 13.4.2019

Řekli by jste, že se Kryštof věnuje basketbalu jen 5 měsíců ?

Svůj druhý životní turnaj odehrál náš tým 10, 9 a 8letých kluků v sobotu 13.4.2019. Po turnaji doma v Klatovech, který náš tým na začátku března  suverénně ovládl, se tentokrát  kluci vydali do matičky Prahy, konkrétně do sportovní haly Basketbalové školy Tygři Praha v Jenči. A chybělo opravdu jen málo, aby ovládli i tento turnaj.

Výstižně zhodnotil turnaj trenér týmu Ing.Svojanovský: „Většina našich hráčů už zasáhla do KP U11 a tak lze říci, že kluci mají, někteří větší, jiní menší zkušenosti. V kategorii U11 ale nejsou lídry či tahouny hry, v podstatě mají úlohu dobře bránit, v útoku neztrácet míč  a znepříjemnit soupeřům hru. Před měsícem v Klatovech převyšovali technicky i zkušenostmi všechny soupeře a i v Jenči v prvním utkání proti DBaK nijak nemuseli vydat maximum.  To přišlo až proti týmu BK Sokolov, který v turnajích ČBF U10 startoval již na podzim loňského roku a tak bylo vidět, že jim podzimní utkání hodně pomohla a dodala sebevědomí. To naopak začalo některým našim  hráčům chybět, když se vedení v utkání přelévalo ze strany na stranu. Kluci najednou zjistili, že i na nich záleží, že i oni musí ze sebe vydat maximum, že za ně nikdo vítězství nevybojuje a že o to více než jindy platí „jeden za všechny a všichni za jednoho“. A nějaký čas to trvalo, než se s novými rolemi srovnali. Ve vypjatém závěru jsme bohužel doplatili na přílišnou snahu, která klukům svázala ruce při vyložených příležitostech. Ve snaze pak chybu napravit a získat znovu míč jsme zapomněli na svého útočníka a soupeř nás za to potrestal.  V závěrečném utkání proti domácím Tygrům jsme prakticky celé utkání vedli. Ne a ne si ale vytvořit nějaký uklidňující náskok. Navíc pravidla turnajů U10 umožňují tvrdou hru bez nebezpečí vyfaulování a toho domácí dosti často využívali.  Když už se zdálo, že nám vítězství nemůže utéct, nedali jsme jasný dvojtakt a dokonce jsme pak i dovolili domácím vstřelit lucky shot, kterým se dostali pár vteřin před koncem do 1bodového vedení. Spravedlnost ale zafungovala, další faul domácích znamenal 1 bod pro náš tým a tak utkání skončilo remízou. A protože  v těchto turnajích jde hlavně o hru samotnou a ne o výsledek, utkání se neprodlužovalo“.

Přesto však uveďme, třeba jen proto, až budou kluci za 20 či 30 let vzpomínat na svůj první turnaj mimo Klatovy, dosažené výsledky našeho týmu“

BK Klatovy U10  -   DBaK Plzeň  69 : 15

BK Klatovy U10  -   BK Sokolov  38 : 45

BK Klatovy U10  -   BŠ Tygři Praha  42 : 42

Do Jenče se ještě do prázdnin jednou vrátíme. Čeká nás účast na velkém mezinárodním turnaji Mini Tygr Cup od 7 do 9.června. „Zde bychom se již neměli nechat zaskočit, musíme jít do každého utkání s maximální bojovností a snahou hned od první sekundy a dát soupeřům najevo, kdo je pánem palubovky“, naznačuje trénér.

Již příští týden bude mít většina hráčů šanci ukázat své basketbalové dovednosti na Easter Cupu 2019.


Kalendář akcí

<červenec 2019>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice PharmDr. Anna Hánová - Lékárna Nepomuk Kartáčovna Koloveč Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace