Zasloužená odměna pro chlapce U11

Jindřich Svojanovský, 14.4.2019

Poslední, třetí kvalifikační turnaj o postup na NF U11 v Ostravě svedl účastníky do naší sportovní haly. I když již bylo prakticky o všem rozhodnuto a tým BK Lokomotiva Plzeň zcela zaslouženě dokráčel k vytouženému postupu, kdo zná rivalitu mezi Klatovami, Plzní a Domažlicemi, ani v nejmenším neočekával, že by v neděli 14.4. čekaly jmenované týmy  nějaké „pouťové zápasy“.

Skutečnost ale nakonec předčila všechna očekávání !!!

BK Klatovy – BK Jiskra Domažlice   81 : 35 (14:6, 36:2, 5:19, 26:8)

První poločas doslova z říše nejkrásnějších basketbalových snů. Naši kluci zúročovali tréninkovou dřinu posledních týdnů zaměřenou již na Easter Cup, kde by se chtěli alespoň přiblížit výsledku, který dosáhli o Vánocích v Plzni  (psali jsme zde:  http://www.basketbal-klatovy.cz/novinky/2433-zlato-pro-u11-a-jen-stribro-pro-u12-).  V naší první pětce dostali šanci hned 3 chlapci z U10, kteří v sobotu reprezetovali náš klub na turnaji v Praze – Šnejdar, Pavelec, Kotáb Kryštof. Z U11 je doplnili Veselský, Kavka a střídající Pícka. Po soustředěné hře s dobrou obranou vyhráli svůj první part s lepší domažlickou pětkou 14:6. Naše druhá pětka se nechtěla nechat zahanbit, vlétla na domažlické hráče jak hladové vosy do cukrárny a kluci bodali a bodali, až Jiskru dobodali 36:2 a poločas tedy 50:8 !!!

Pokud jsme první pětici velmi chválili za první čtvrtinu, stejně tak velmi je musíme  pokárat za čtvrtinu třetí. Vše, čím hýřili bylo najednou ztraceno, kluci se předháněli ve ztrátách míče a dokázali jen nemohoucně rozhazovat rukama a zlobit se jeden na druhého – 5:19 !!?? Závěrečná čtvrtina byla opět ve znamení dominance pětice Kodyš, Kinský, Melka, Prošek a Josef Šlof. Do hry zasáhli ale i Kmetek a Ševčík.

Trenér Svojanovský spokojen (tradičně) nebyl: „První poločas jsme hráli asi nejlepší basketbal od doby, kdy tým začal společně trénovat. Až jsem začal i věřit tomu, že pokud to ještě zopakujeme proti Plzni, můžeme i vyhrát. Třetí čtvrtina mě ale vrátila do reality. Jako když mávne kouzelným proutkem, najednou na naší straně nebyl tým, ale jen 5 jednotlivců, kteří mysleli jen na to, jak se sami prosadí, třeba i proti 3 obráncům a připíší si na konto 2 body. Prostě hrůza. Na druhé straně mi došlo, že v této sestavě nám Plzeň naloží v první čtvrtině o 20 a zůstanou nám jen oči pro pláč. Bylo nutné „něco“ ve složení první pětky změnit.“

Ve druhém utkání zdolala „páru si šetřící Lokomotiva“ domažlickou Jiskru a pak se již šlo na závěrečný mistrovský zápas sezóny 2018/2019.

Nutno připomenout, že první střetnutí obou favoritů KP U11 2018/2019 se hrálo na plzeňské palubovce a k velkému překvapení všech jsme vítězství slavily my!!! (můžete číst zde: http://www.basketbal-klatovy.cz/novinky/2336-kluci-u11-zaskocili-loko-plzen-bohuzel-jen-jednou ). Pak ale již v dalších 7 utkáních KP a 2 utkáních kvalifikace byla kvalita a tedy i vítězství na straně Plzně. Před naším týmem tedy byla, až zase do října 2019, poslední šance k vítězství. Žaludeční potíže odeslaly domů Davida Pícku, kterého v sestavě první pětice nahradil Franta Kinský, což ale bylo již plánováno po nevydařeném „horroru III.čtvrtiny“ s Domažlicemi.  Do druhé pětky pak místo Pícky nastoupil Kryštof Kotáb.

Utkání pro nás nezačalo dobře. Už ve 3.minutě jsme si museli vzít oddechový čas neboť nám zejména obrana nefungovala tak, jak jsme si předsevzali. Lokomotiva vedla 6:0. Rychle jsme po time outu snížili na 5:6, Plzeň zvýšila na 5:10 ale závěr patřil nám a remíza 10:10 byla naším malým vítězstvím. Druhou pětku Plzně jsme chtěli přehrát, nesměla by nám ovšem chybět odvaha v zakončení. Ustrašený herní projev hráčů v našem dresu, kde z „normálu“ vybočoval jen nebojácný Kodyš, nemohl přinést úspěch. V poločase vedla Plzeň 18:14. dub. 19 Po dvou minutách třetí čtvrtiny již Plzeň zvýšila na 22:14 a zdálo se, že nám zvoní hrana. Opět time out a po návratu výrazná změna k lepšímu  a na konci čtvrtiny „hratelný stav“ 23:28. Čtvrtá čtvrtina a poměrně na nejmladší minižáky U11 slušně zaplněná hala BK , byly zde také ženy BK Klatovy a jejich soupeřky z DBaK, sledoval hlavně souboj našeho Honzy Kodyše a hostujícího Davida Kozla. David tlačil svoji Lokotku k vítězství, Honza by zásadně proti. Když se svým prvním košem v utkání (předtím jen 1 bod z TH) prezentoval 3 minuty před koncem Pepa Šlof, vedli hosté už jen o 2 body. Pak z TH David Kozel na 35:32, ovšem Pepa a Honza svými koši poprvé v zápase získali vedení pro náš tým (36:35), plzeňský Kimia již stačil z TH jen srovnat a utkání za stavu 36:36 šlo do prodloužení.

Začátek prodloužení přinesl dominanci Lokotky, když její 10 bodová šňůra byla přerušena pouze košem Kodyše.  46:38 pro Plzeň a 4 minuty do konce. Zdálo se být rozhodnuto. Ale opět přišel time out našeho týmu a po něm neskutečné probuzení Pepy Šlofa. Díky jeho 8 bodům narostlo na naší straně skóre na 46 a protože Plzeň cestu do našeho koše nenašla, stály oba týmy před druhým prodlužením  a hala byla ve varu.

Tentokrát jsme začali lépe my …. 50:46, 52:47. Přišel ale pátý faul Honzy Kodyše a po určitém váhání poslal náš trenér na hřiště Bernyho Kavku, který již od Vánoc hledá ztracenou výkonnost z plzeňského Christmas Cupu. Lokomotiva zvedla obrátky a opět byla na kontakt 52:50. Bernyho lucky shot po dvou neúspěšných střelách opět vykřesal naději. David Kozel po TH 54:51, Lukáš Veselský pro TH 55:51, Fanda Zikmund takřka z trojky … 55:53. Pak hrozná „trma vrma“ na polovině Plzně, kterou ukončil po chybě hostující obrany košem Berny .. 57:53 a závěrečná střela Plzně již svůj cíl v našem koši nenašla.

Jak jsme vzájemné souboje sezóny 2018/2019 začali, tak jsme je i ukončili! Vítězstvím !

BK Klatovy – BK Lokomotiva Plzeň  57 : 53 po 2 prodlouženích (10:10, 4:8, 9:10, 13:8, 10:10, 11:7)

Trenér Svojanovský: „Mám z vítězství pochopitelně obrovskou radost, ostatně jako za těch posledních 5 sezón z každého vítězství nad rivaly z Plzně. Bylo to v této sezóně krásných 11 vzájemných mistrovských utkání a myslím, že právě zdravá rivalita a soupeření, kvalitativně zcela jiná než dříve, vstřícná a osobně přátelská, je a bude pro oba týmy motivací i v budoucnosti. Ale těší mě nejen vítězství, ale i to, že se kluci dnes přesvědčili, že i  zdánlivě bezvýchodná situace – viz 46:38 ve 4.minutě prvního prodloužení, neznamená konec nadějím a že je třeba bojovat až do samého konce. Taková vítězství dávají energii do dalšího tréninku, kluci vidí, že tvrdá práce přináší sladké plody. A aniž by si to kdo zvláště uvědomoval, formuje je to i do života. Snad neusnou na vavřínech a snad i na Easter Cupu přinesou radost sobě i svým rodičům a nakonec i mě. Myslím, že utkání nadchlo všechny přítomné,  kterým děkuji za velice korektní povzbuzování „svého“ týmu.  Našemu soupeři z Plzně, všem jeho hráčům i trenérům, přejeme s mými kluky co nejlepší výsledek za 14 dnů na Národním finále U11 v Ostravě. To není žádná libohubá fráze. Jak již jsem řekl po kvalifikace U12, oba kluby a nesmím ani zapomenout na Jiskru Domažlice, mají v minižákovské kategorii skutečně nadstandardní vztahy a není vyloučeno, že se dříve nebo později mnozí kluci ze všech tří klubů setkají v jednom dresu.“


Kalendář akcí

<červenec 2019>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice PharmDr. Anna Hánová - Lékárna Nepomuk Kartáčovna Koloveč Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace