U13 děvčata mají za sebou druhé kolo o MČR

Petr Volmut, 14.4.2019

V sobotu 13.4. děvčata nastoupila v Karlových Varech do druhého kola kvalifikace o MČR U13. V prvním utkání čelila soupřkám z DBaK, které v prvním kole napínavou koncovkou dokázala porazit. Nicméně nikdo si netroufl číct, že tento zápas bude vypadat jinak. Po skončení první čtvrtiny to i vypadalo, že bude zápas jednoznačný, ale nestalo se tak. Zápas byl v našich rukách, ale pouze o pár bodů a ke konci utkání se podařilo plzeňským hráčkám vyrovnat a vytvořit dramatický konec. Naštěstí se nám podařilo napínavou koncovku udržet na naší straně a zvítězit tak malým rozdílem.

 

Druhý zápas nás čekal tám domácích. Po napínavém souboji v prvním kole, které dopadlo o pouhý bod, všichni věděli, že bude souboj i toto utkání. Nicméně klatovská děvčata se nechytila do tempa utkání a od začátku drobně strádala. Naše nedůraznost v přihrávkách a ohrožování koše, se stala osudnou. Karlovarské hráčky naše chyby okamžitě trestaly rychlým protiútokem, který navyšoval bodový rozdíl. Po skončení třetí čtvrtiny to vypadalo, že už výsledek naše děvčata neobrátí, ale ještě se zablesklo na světlejší chvilku. Bohužel naše bojovnost nepřevýšila bojovnost soupeřek a zaslouženě zvítězily hráčky Karlových Varů.

Bohužel se nám letoš nepodařilo postoupit na MČR U13, což znamená pro děvčata, že se nebudou po třech letech srovnávat v nejvyšším turnaji s nejlepšími v ČR. Nicméně můžeme být hrdí, že jsme schopni vyrovnaně čelit výběru karlovarského kraje. Klatovské družstvo hraje a trénuje společně od samého začátku, a tak není třeba stahování jiných hráček, na což jsme náležitě pyšní.

Nutno podotknout také kvalitu rozhodčích, kteří předvedli znovu opravdovou ,,kvalitu'. Nikdo nechce poukazovat na vinu, která by jednomu družstvu ublížila ve výsledku. Ale bohužel hodně zvláštní přístup rozhodčích zavinil přehnaně vyhrocené chvilky, které nejednou končily zbytečným zraněním hráček všech tří družstev.  (příkladem je utkání DBaK - BK Klatovy = v prvním poločase fauly 9:2)

 

Momentálně nás čeká dohrávka posledního kola kvalifkace, které už doufejmě dopadne s klidným odehráním, které můžeme brát jako přípravu na Národní Festival v Brandýse n. Labem.

Kalendář akcí

<červenec 2019>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice PharmDr. Anna Hánová - Lékárna Nepomuk Kartáčovna Koloveč Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace