Mistři ČR U17 z Klatov !!!

Jindřich Svojanovský, 14.5.2019

Tři

Není žádným tajemstvím, že řada našich hráčů a hráček, kteří již v minižákovských a následně žákovských soutěžích, kdy hrdě nosili dres BK Klatovy, odešla pokračovat ve své basketbalové kariéře mimo rodné město. Často se řeší, proč tito hráči a hráčky nezůstávají i v teenagerském věku v našem klubu. Stále je tu dilema dvou otázek:

-          Proč nám talenti odcházejí?  Protože naše týmy nehrají v extralize!

-          Proč naše týmy nehrají v extralize? Protože nám talenti odcházejí jinam!

 

Dnes však nechme tyto úvahy stranou a společně se radujme z velkého úspěchu  našich odchovanců Ondřeje Fleisiga, Jakuba Šurého a Kryštofa Pytelky, kteří vybojovali spolu se svými spoluhráči z týmu Sokol Sršni Písek, titul mistrů ČR v basketbalu kadetů U17.

A je chvályhodné, že si jejich podílu je vědomo i vedení basketbalového klubu v Písku. O tom svědčí i mail, který náš klub obdržel od pana Mgr.Janovského, který písecký klub již řadu let  vede jako funkcionář a trenér:

Ahoj,

jak již možná víte, podařil se nám tento víkend mimořádný úspěch v podobě obhajoby loňského titulu Mistr ČR v kategorii U17. Dovolte, abychom Vám jménem celého klubu vyjádřili poděkování za Vaši práci v BK Klatovy. Bez ní by nebylo hráčů, kteří byli nedílnou a důležitou součástí mistrovského týmu. Byli bychom moc rádi, kdybyste si ten titul alespoň částečně přivlastnili a považovali ho tak trochu i za titul Váš. My to alespoň tak vnímáme.

Ještě jednou děkujeme a věříme v další korektní spolupráci.

Mgr.Miroslav Janovský

Sokol Sršni Písek

Takové gesto, kterého se v podobě uvedeného mailu našemu klubu dostalo, není zase tak běžnou praxí. A i proto „Díky do Písku!“

Osobně však považuji za nutné připomenout, že nemalý podíl na tom, že naši odchovanci hrající za Sršně Písek získali titul mistrů ČR a dva z nich, Šurý a Pytelka, jsou i v širších kádrech reprezentace ČR ve své věkové kategorii, mají i jejich klatovští trenéři. Jak Ondřej Sýkora, který stál u jejich prvních basketbalových krůčků, tak pak od kategorie U11 Petr Fleisig s Pavlem Naděm, díky kterým se všichni tři jmenovaní dostali až na úroveň, kterou o víkendu dotáhli až do nejvyššího patra basketbalu v České republice.

„Kluci, děkujeme!“

Kalendář akcí

<srpen 2019>
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice PharmDr. Anna Hánová - Lékárna Nepomuk Kartáčovna Koloveč Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace