I když MINI, přesto GIGA !

Jindřich Svojanovský, 7.6.2019

Vůbec nejmladší chlapci reprezentující náš klub míří o víkendu do Prahy-Radotína.

Tam se ve velké sportovní hale uskuteční MINI TYGR CUP, který pořádá pro 16 týmů U10, tedy dětí nar.2009 a mladších, Basketbalová škola Tygři Praha.

Ano, je to turnaj nesoucí v názvu slůvko MINI. To proto, že je určen pro nejmladší minižactvo. Vše ostatní by ale spíše zasloužilo označení GIGA. A těch důvodů je zde hned několik. Turnaj pro 16 týmů v jedné kategorii – to už si i označení Giga zaslouží, zejména jde-li o 10leté děti. Jako Giga můžeme označit i basketbalovou kvalitu zúčastněných týmů. Na špičce atraktivity stojí především start týmu ASPIRATION MOSKVA.

Z východu republiky, z Ostravy, dorazí na turnaj hned 3 týmy, západní část naší republiky budou reprezentovat vedle našich chlapců i týmy Grizzlies Plzeň a SKB Rokycany. Sever reprezentují Válečníci z Děčína, jih pak Tigers z Českých Budějovic. No a samozřejmě startují i renomované pražské kluby – Sokol Pražský, HB Praha, Sokol Kbely, Radotín a samozřejmě i domácí BŠ Tygři.

Trenér Ing.Svojanovský: „Pokud i nadále chceme držet v minulých letech vybojované pozice našeho klubu v rámci českých minibasketbalových týmů, musíme již i těm nejmenším hráčům a hráčkám dávat možnost konfrontace jejich vlastních dovedností s dovednostmi stejně starých dětí. Především pak na turnajích, kde se setkají s nejlepšími týmy z celé ČR. Spoléhat na to, že k růstu úrovně naší hry postačí jen náročný trénink a zápasy KP, ve kterých v 8 případech z 10 končí utkání rozdílem 50 a mnohdy i více bodů, by bylo cestou do nicoty. Do Prahy jedeme s týmem, který tvoří několik chlapců, kteří vedle starších a zkušenějších spoluhráčů v týmu U11 a někteří občas i v U12, získávali v utkáních KP i na turnajích cenné zkušenosti, aby se právě od této chvíle stali oni lídry a tahouny „svého“ týmu, "své" věkové kategorie a podobně kolem nich rostli dovednostně i výkonostně další hráči. Samozřejmě vezeme i nováčky, kteří budou poprvé v životě poznávat atmosféru turnaje mimo Klatovy, navíc turnaje, který nemá v ČR v kategorii U10 konkurenci. Mrzí mě, že i když byl turnaj avizován dlouho dopředu, budou nám někteří nadějní hráči chybět. Snad se za týden, kdy jedeme v sobotu na turnaj do Domažlic obhajovat loňské prvenství, ti co budou v Praze chybět, v Domažlicích objeví.  Samozřejmě, že bychom rádi dosáhli pro náš klub v Praze co nejlepšího umístění. Více než možné poháry, medaile či jiné ceny  ale pro nás budou důležité získané zkušenosti i skutečnost, že v těžké skupině se střetneme s Č.Budějovicemi, Děčínem a Sokolem Pražským a pak v „nadstavbě“ utkání i s dalšími týmy, se kterými se minimálně rok nepotkáme.“

Kalendář akcí

<červenec 2020>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace