Juniorky U19 - jen poloviční úspěch z domácích zápasů

Ladislav Smáha, 25.11.2019

Předposlední listopadový víkend jsme odehráli další soutěžní utkání. Na domácí palubovce jsme přivítali severočeské týmy z Chomutova a z Loun.

Sobotní zápas s dosud neporaženým týmem naší skupiny – chomutovskými hráčkami, měl bohužel jednoznačný průběh od první do poslední minuty. Nestačili jsme na rychlé malé hráčky soupeře a prohrávali jsme souboje podkošových hráček. Chyběla větší bojovnost, nasazení i mentální odolnost a naše hráčky vzdaly příliš brzy boj o přijatelný výsledek. Soupeř byl zkrátka ve všech herních činnostech lepší a škoda, že si naše hráčky nevzpomněly na náš první vzájemný souboj. Tehdy jsme v chomutovské hale tři čtvrtě zápasu vedli a až v závěru o dvanáct bodů prohráli. Tentokrát byla naše prohra až zbytečně (o 44b) vysoká.

Nedělního soupeře – lounské hráčky, jsme v prvním vzájemném utkání vysoko přehráli. Přesto jsem naše hráčky před zápasem upozorňoval, že soupeř již odehrál dost ligových utkání a v nich nasbíral dostatek herních zkušeností. A že to tedy nebude určitě tak jednoduché jako v září na severu Čech. Bohužel jsem měl pravdu. Holky začaly utkání bez energie a zájmu o hru. Soupeř toho využil a po první čtvrtině jsme prohrávali 15:20. Ve druhé čtvrtině naše hráčky zrychlily pohyb po hřišti, nedovolovaly soupeři rozehrávat si, jak potřebuje, a konečně jsme šli do vedení. V poločase sice na tabuli svítilo skóre 28:26, ale rozhodně nebyl důvod k nějaké spokojenosti. Ve druhém poločase jsme ještě více přitlačili v obraně, nutili celoplošnou obranou soupeře k chybám a ten dal za obě čtvrtiny jen 8b. My naopak 37b a tak chuť našich hráček (především ve druhém poločase) poctivě bránit přinesla naše vítězství o 32b.

Máme tedy za sebou další domácí utkání a v průběžném pořadí nám ve skupině zatím patří třetí místo. V sobotu byl soupeř bohužel nad naše momentální síly. V neděli, v utkání s papírově slabším soupeřem jsem popravdě nerozuměl přístupu týmu ke hře především v prvním poločase. Velké množství zahozených jasných košů a vlažný přístup k obraně, to vše nás mohlo stát i samotné vítězství. Je rozhodně více věcí, na které se musíme v tréninku zaměřit. Ať již větší zapojení podkošových hráčů do ofenzívy, nebo třeba zamezení beztrestného ostřelování našeho koše za „3“ (v sobotu 8 „trojek“, v neděli 3 „trojky“). Stejně jako zlepšit především obranný doskok nebo přechod do RP. Je stále na čem pracovat a věřím, že se hráčky chtějí zlepšovat. Je ovšem potřeba na druhou stranu připomenout, že máme velmi mladý tým, který v drtivé většině věkem ještě mezi juniorky nepatří. A pro všechny hráčky bez rozdílu je velkým plusem fakt, že sbírají herní zkušenosti ve starší kategorii a navíc jejich dosavadní výsledky jsou více než dobré.

Bohužel minulý týden došlo výraznému ztenčení hráčského kádru. Během dvou tréninků jsme přišli o dvě hráčky. U Z. Johánkové došlo k velmi vážnému zranění kolena a její absence bude trvat minimálně do konce sezóny. Zuzce tedy můžeme nyní jen popřát, aby se po operaci vše hojilo, jak má, a pak také pevnou vůli při návratu na palubovku. U S. Faustové došlo k méně závažnému poranění kotníku a její absence by se mohla počítat „jen“ na týdny. Po těchto zraněních je pak zcela nepochopitelné oznámení (pouhou sms …) L. Poláčkové, že už s námi hrát nebude, protože se musí učit ….. to něco vypovídá o jejím vztahu ke spoluhráčkám a týmu jako celku …..

Co náš tým v nejbližší době čeká? Za necelých 14 dní hrajeme poslední dva zápasy v letošním roce a to v Kralupech n/Vl. a na Kladně. Bylo by dobré, aby se zbytek týmu tak nějak ještě více stmelil, hráčky se „kously“ a občas přešly nějakou tu teplotu, rýmičku, apod. Tedy abychom v plné sestavě mohli zabojovat ve zbytku sezóny o náš letošní cíl – udržení ligy juniorek.

Výsledky:

BK Klatovy   -   BK Levhartice Chomutov    45:89

BK Klatovy   -   BA Tygřice Louny               65:34

 

Sestava a body: Kostková 26, V. Schovancová 23,  Fürbacherová 17, Hašková 15, Mundlová 13, D. Schovancová  9,  Řezáčová  6, Langová 1

 

L. Smáha

Kalendář akcí

<květen 2020>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace