Basketbalová družina zahájila

Jindřich Svojanovský, 20.5.2020

Ahoj. Pokud je ti 10 a míň, přijď do basketbalové družiny do haly BK.

V úterý 19.května se rozběhl krátkodobý projekt BK Klatovy, kterým náš klub reagoval na náhlé ukončení činnosti basketbalových školních kroužků v souvislosti s přerušením školní docházky v březnu z důvodu koronavirové pandemie. Jak jsme vás již informovali v článku na tomto webu (http://www.basketbal-klatovy.cz/novinky/2873-nabidka-pro-deti-istupne-zakladnich-skol) čekalo se jen na to, až se uvolňovací opatření rozšíří i na vnitřní sportoviště. A tak po informační kampani přišel den D a u haly BK se sešli rodiče se svými dětmi spolu s trenérem a třemi ochotnými pomocnicemi z týmu Juniorek našeho basketbalového klubu. No a za chvíli se již v hale začaly, samozřejmě po několika minutách tiché nervozity a očekávání, rozléhat nadšené dětské hlasy, které nemohly značit nic jiného něž radost ze svobodného pohybu ve společnosti stejně starých dětí.

Každé cvičení od oblíbených „rybiček“, driblink, přihrávky, cvičení koordinační i rychlostní a v závěru pak i populární ballhandling, děti plně s obrovskou snahou a pílí prožívaly. A když se něco nedařilo zvládnout, předvedly správné provedení mladé, basketbalově však zkušené demonstrátorky, které byly dětem nápomocny jak radou, tak i názorným příkladem.

Trenér Ing.Svojanovský: „Rád bych touto cestou poděkoval těm rodičům, kteří sice někteří možná i s obavami přivedli své malé potomky na basketbal do naší haly. Myslím, že hned při vstupu dětí do haly, když viděli, že doporučení a pokyny ke způsobu sportování na vnitřních sportovištích jsou ze strany našeho klubu skutečně striktně respektovány, se jejich obavy rozplynuly. Po hodině odcházely děti velmi smutné z toho, že vše uteklo rychle, na straně druhé ale nadšené a hned u východu referující rodičům, že ve čtvrtek chtějí  rozhodně zase přijít. A to je nejlepší vysvědčení pro nás organizátory a musím smeknout pomyslný kloubouk před juniorkami, jak si se svou novou rolí poradily. Zatím organizujeme tuto basketbalovou družinu v úterý a ve čtvrtek a to i přesto, že v původním plánu jsme počítali s rozdělením dětí do věkově identických skupin a „provozem“ od pondělí do pátku. Musím přiznat, že mě dosti negativně zaskočil poměrně nízký zájem rodičů. Až včera jsem si ale uvědomil, že mnozí rodiče jsou stále opatrní a obezřetní a nemusí mít důvěru v to, že se díky dodržování všech zásad prevence nemůže nic stát. Jsem si ale jistý, že postupně bude počet dětí narůstat, zejména až většina z těch, na které je náš projekt směrován, začne opět chodit do školy, kde ovšem tělocvik nebude v učebním plánu. Jsme připraveni operativně rozšířit cvičení i na středu event. pátek či pondělí. Tedy na dny, o které buď mezi oslovenými nebyl žádný či jen minimální zájem.“

Ve fotogalerii přinášíme fotodůkazy snahy a píle všech, kteří na první družinu přišli. A zda byly děti spokojené ukazuje i video. Zvoláním „Přijď mezi nás“ pozvaly i další děti, které třeba ještě nenašly odvahu přijít.         https://www.youtube.com/watch?v=YqnN3vWCW0U

 

Tedy….. až do event. změny, která by byla zde na webu předem avizovaná, je cvičení dětí „Basketbalová družina“ zajišťováno:   úterý 14,00 – 15,00 , čtvrtek 14,00 – 15,00 v hale BK na Voříškově ulici (za budovou SPŠ). Sraz vždy ve 13,50.


Kalendář akcí

<květen 2020>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace