Turnaje SpS v Plzni – dvojitý klatovský double !

Jindřich Svojanovský, 28.6.2020

Vítězný tým turnaje SpS U13 BK KLATOVY. Zleva klečí: Jan Kodyš, Josef Šlof, Radek Pavelec, Kryštof Kotáb, František Kinský. Horní řada zleva: Štěpán Kmetek, Viktor Kolacki, David Pícka, Jaroslav Melka, Filip Šnejdar a trenér Ing.Svojanovský.

Již včera, v sobotu 27.6. večer, jsme přinesli informace o poměrně suverénním vítězství  našich hráčů U12 na turnaji Sportovních středisek mládeže v Plzni. Dnes ráno byla potvrzena informace o tom, že nejmladší kategorii U10 ovládl v sobotu také náš tým vedený trenérem Turečkem a tak by se směle sobota dala označit jako klatovský double.

Ráno bývá moudřejší večera a když v neděli odjížděly  naše týmy na identické turnaje, tentokrát pro kategorie chlapců U13 a U14, rozhodně to nebylo v roli favoritů. U těch mladších se očekávala velká odveta za poslední dvě utkání Oblastního přeboru, ve kterých jsme na plzeňské palubovce zvítězili a získali tak titul šampiónů oblasti západní Čechy. A druhým soupeřem pak byla Jiskra Domažlice, se kterou jsme před nedávnem sehráli dvě velmi vyrovnaná utkání a Chodové tak nemuseli čekat jako Lomikar rok a den, ale odveta se jim naskytla již za 24 dnů.

Ti starší, tedy mladší žáci U14, měli za soupeře domácí Lokomotivu a také tým SKB Rokycany, který právě domácí tým v prvním utkání překvapivě zdolal, především díky pořadateli turnaje povolenému nasazení několika starších hráčů.

Po titulku, který hovoří jasně není třeba vás, pravidelné čtenáře našich klubových stránek, nijak napínat. I v neděli oba naše celky vzorně reprezentovaly Klatovy a jeho BK a oba získaly cenné skalpy svých soupeřů. Podrobnější informace o U10 a U14 již jsou obsahem předchozího článku. Pojďme si tedy teď přiblížit obě utkání týmu U13.

Odveta se nekonala. Nějak tak by se dal uvést komentář k utkání s domácím týmem Loko Plzeň U13. To především proto, že vícemistři ČR z jara 2019 v kategorii U11 dle záměru vedení SCM Loko Plzeň vytvořili tým s dalšími svěřenci trenéra Marka Kozla nar. 2007 a tento kompilát ročníků 07/08 bude reprezentovat Plzeň v příští sezóně v lize U14 a získávat tak cenné zkušenosti, které pak jistě bude chtít zúročit v kvalifikaci o NF U13 a není vyloučeno, že v lize U14 bude chtít postoupit do extraligové nadstavby. Jako U13 proti nám tedy nastoupil tým, ve kterém jsme znali pouze 3 hráče z U12, další, urostlí a vysocí hráči pro nás ale byli velkou neznámou. Možná i proto náš tým nastoupil soustředěn a bez sebemenší známky podcenění. Již po dvou čtvrtinách ale bylo jasno … první 18:2, druhá 23:0 a to i přesto, že našemu trenérovi Ing.Svojanovskému chyběli z kádru U13 jak Veselský, tak i Prošek, kteří se již vydali užívat prázdnin.  Pětici hráčů U13 tedy doplnili, kluci z U12 Pavelec, Šnejdar, Kinský, Kmetek a také Kotáb, který se dal přes noc zdravotně do pořádku. Nakonec

BK KLATOVY – BK LOKO PLZEŇ  78 : 4 (18:2, 23:0, 21:0, 16:2)

Jak jsme zjistili o něco později při utkání Plzně s Domažlicemi, tak i  v případě Jiskry došlo k pořadateli povolenému startu celkem 5 hráčů patřících věkově již mezi U14. O to větší to ale byla pro naše hráče motivace a také cenná zkušenost. Problém byl jen v tom, že své ranní utkání jsme skončili v 11,15 hod a následně jsme místo ve 14,00 hod nastupovali k utkání proti domažlické Jiskře až pomalu v půl čtvrté.

Trenér: „Měl jsem obavy z toho, jak se na hráčích  projeví takřka 3 hodiny čekání na druhý zápas. Vyhnat je z haly, kde navíc bylo dusno a vydýchaný vzduch se mi podařilo jen na oběd a pak na pár chvil, kdy hrály Domažlice s Plzní. Jinak byli kluci v hale a mohutně povzbuzovali v obou utkáních své nedávné spoluhráče v jejich cestě za prvenstvím. Hrálo se systémem „pasarela“ a v první čtvrtině obrany vládly nad útokem. Nejinak tomu bylo i ve druhé čtvrtině a poločasové skóre 13:6 nic neřešilo. Ve třetí desetiminutovce začaly na obou stranách nejsilnější sestavy a nám se podařilo navýšit náš náskok na 10 bodů (22:12). I nástup do poslední čtvrtiny jsme zvládli (3.min a 28:12). Kluci z Domažlic pak ještě trošku zahrozili díky nekompromisnímu Prokopu Machovi a vysokému pivotmanovi Pavlu Vondrašovi, závěr ale patřil nám, kdy jsme konečně pochopili, kudy vede nejsnazší cesta do soupeřova koše a tak klatovský double-double byl na světě.“

BK KLATOVY – BK JISKRA DOMAŽLICE 41 : 22 (6:2, 7:4, 9:6 a 19:10)

Náš trenér se tedy dočkal dalšího z již celé řady vítězství, kdy vedl klatovský tým proti soupeři z Domažlic. Na kontě tak má za 6 sezón bezpočet vítězství a pouze jedinou porážku a to ve II.lize mužů, kde ze 4 utkání mužů prohrál jen jediné.

Trenérovo hodnocení víkendu: „Myslím, že se dobrá věc podařila. Nic na tom nemění ani dnešní dlouhé čekání, příšerné dusno v hale, které nešlo odvětrat, a také určité zádrhely v organizaci jak v sobotu, tak i v neděli. Věřím, že příště už to bude perfektní, včetně míčů na rozcvičení a na hru, respektování začátků utkání i stanovených pauz mezi čtvrtinami a o poločase atd. To vše však bude brzo zapomenuto a zůstanou jen vzpomínky na krásná utkání i výkony jednotlivců a hlavně pro všechny zúčastněné, myslím, že velká fůra zkušeností k nezaplacení, kterou hráči zúročí ve své další basketbalové kariéře. Prokázali jsme jako klub, že pracovat s mládeží systematicky a cílevědomě dovedeme nejlépe v kraji. To není chvástání, to je jen výsledky podložené konstatování. A mě to osobně utvrzuje v tom, že odvážné plány, které na nejbližší tři čtyři sezóny nosím v hlavě, nemusí být zase tak vzdálené realitě. Rád bych využil této příležitosti a všem členům BK Klatovy, obchodním partnerům, fanouškům klatovského basketbalu, a zde nemám na mysli jen rodiče hráček a hráčů, prostě všem včetně našich soupeřů a rivalů (toto je hlavně pro Marka), popřál krásné léto."

COME TOGETHER !


Kalendář akcí

<září 2020>
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
(1)
14
(1)
1516171819
(4)
20
(2)
2122232425
(1)
26
(6)
27
(4)
28
(4)
2930    

Poslední výsledky

20.9.2020
Muži - Slavoj BK Litoměřice "B"59:94
U14 Ž - BC Benešov87:42
19.9.2020
Muži - Sluneta USK Ústí n.L.59:63
U17 M - Sluneta Ústí n. L. 68:59
U14 M - Jižní Supi67:60
U14 Ž - BK Strakonice52:69
14.9.2020
BK Jiskra Domažlice - U14 M41:72
13.9.2020
U15 Ž - HB Basket47:80

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ Lactalis CZ - Mlékárna Klatovy

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace