Všem, kteří se cítí, že jsou BK Klatovy !

Jindřich Svojanovský, 15.10.2020

Náš klub prožívá v roce své 85.leté existence složité období. Udělejme vše proto, aby jsme z něho vyšli vítězně!

Dobrý den všem v BK Klatovy.

Tento otevřený dopis je určen především rodičům hráček a hráčů v přípravkovém a minižákovském věku. Stejně pak hráčkám a hráčům v týmech U14, U15, U17 a U19 a v neposlední řadě se nad jeho poselstvím mohou zamyslet i hráčky a hráči týmů dospělých,  stejně jako trenéři jednotlivých týmů a třeba i funkcionáři BK. Sedl jsem k notebooku, abych napsal tento dopis ne proto, že by mi už začala chybět možnost psát o utkáních týmů, které trénuji, ale protože cítím jako hlavní trenér klubu určitou povinnost vás všechny v čase, který není našemu milovanému sportu zrovna příznivě nakloněn, seznámit se svým názorem, co každý z nás všech, kteří „jsme BK Klatovy“, může v nejbližších dnech budoucích udělat pro to, aby tréninkový a zápasový výpadek poznamenal  náš klub co nejméně.

Od okamžiku, kdy byl vyhlášen nouzový stav a tedy i uzavření veškerých vnitřních sportovišť mi volala řada z vás, drtivá většina s dotazem, zda bude přes naše klubové stránky opět rozjeta velice  úspěšná jarní akce. V ní se zejména hráči týmů U11, U12 a U13 prezentovali svými individuálními sportovními aktivitami v podobě fotografií či videozáznamů na klubovém webu.  Mnohdy i společně se svými rodiči. Opakování je sice matkou moudrosti, na straně druhé se ale také říká, že opakovaný vtip přestává být vtipem. A právě proto a nejen proto, ale také s ohledem na počasí, které už je dušičkové i když do dušiček ještě zbývá hodně času, mě opakování již neláká.  56 každodenních epizod na těchto stránkách v průběhu března, dubna i části května dalo klatovské sportovní veřejnosti jasně najevo, že náš klub žije. Je toale součsně minulost. Do stejné řeky dvakrát nevstoupíš.

Náš klub žije! A to i dnes i přesto, že v hale na Husáku, stejně jako v tělocvičnách na Hálkově ulici, na Vodáku a nakonec i v hale CMS, nejsou slyšet údery míčů o palubovku, do kterých zní hlasité pokyny našich trenérů. Na to zda bylo nutné přijmout opatření v podobě uzavření všech sportovišť bez výjimky může mít každý z nás svůj osobní názor. Může si ho nechat pro sebe, může ho prezentovat veřejně, ať již ústně nebo písemně. To je ale v této situaci asi zak vše, co s tím může udělat. Jako klub jsme součástí České basketbalové federace a ta je pak součástí České unie sportu a myslím, že nikdo z BK Klatovy nestojí o to, abychom se stali bílou vránou v rámci těchto sdružení, vránou, která nerespektuje antipandemická opatření vlády ČR.

Mám-li být upřímný a na druhé straně nevypadat jako naivní prosťáček, tak si nemyslím, že se vnitřní sportoviště otevřou za deklarovaných 14 dnů tzn. 26.10. Už jen fakt, že do konce října jsou avizovány podzimní prázdniny nasvědčuje tomu, že basketbalové i jiné soutěže se nerestartují a haly a tělocvičny se neotevřou dřív než v listopadu či spíše, v tom horším případě, až po novém roce.

A tak se nyní dostávám k meritu věci. I přes jarní problémy spojené s nejistotou „co bude dál až přijde avizovaná 2.etapa pandemie“ se činnost všech  týmů BK Klatovy rozběhla tak, jak za čas, který jsem v Klatovech, nepamatuji. Trenéři BK odvedli velice záslužný a velký kus práce. Po delším čase máme opět v mistrovských soutěžích řádnou účast 15 týmů (9 mužských a 6 ženských) a fungují i dvě přípravky. Dnes ale stojí naši trenéři před takřka neřešitelným úkolem jak zajistit, aby jejich svěřenci zůstali, i po dobu přerušení soutěží a tréninků, pohybově aktivní. Zde si myslím, že i když je role trenéra prakticky nezaměnitelná, měli by na místa trenérů svých potomků nastoupit rodiče a trenérům pomoci, aby alespoň kondice a technické dovednosti, tedy základní nutné vlastnosti, zůstaly zachovány. Od těch starších hráček a hráčů samozřejmě neočekávám, že se budou věnovat kondičnímu a dovednostnímu tréninku pod dohledem rodičů, troufám si ale apelovat na jejich vazby na své trenéry, jejichž práce v obou etapách přípravného období i v čase zahájení mistrovských soutěží by nyní nečinností  hráček a hráčů přišla nazmar. Vaše dobrá kondice po restartu jim jistě udělá radost. Udělejte pro to všichni, prosím, maximum.

A věřte, že ani trenéři  nebudou zahálet. Jistě si ve volném čase, který jim nechtěně spadl do klína, zhodnotí zejména naplňování jednotlivých bodů tréninkových plánů a osobních  představ.  Jak pro zdokonalení toho, co týmu jde, a hlavně pak pro eliminaci nedostatků, si připraví z bohatých internetových zdrojů zcela nová cvičení s konkrétním zaměřením na potřebný herní projev. Při vší úctě k legendárnímu panu Zberovskému si myslím, že stejně jako se změnil svět kolem nás, tak se změnil i basketbal a je třeba přijmout moderní trendy jak v herním projevu, tak i v obsahové náplni tréninkových jednotek. Vnesme do našich tréninků i herní koncepce ne to, co si myslíme, že je dnešní trend, ale to, co předpokládáme, že bude trend za rok či dva. Teď je k tomu ideální příležitost. Pan Zberovský by z toho jistě měl radost.

V úvodu jsem oslovil i funkcionáře klubu a to i přesto, že k nim mé kompetence hlavního trenéra nasahají. Jako pravidelný účastník schůzek výboru BK vidím v „čase bez tréninků a zápasů“ možnost „řešit a vyřešit“, „vytvořit představu – naplánovat dílčí součásti – rozpracovat součásti na detaily s konkretizací termínů a osobní zodpovědnosti“ atd. možnost dosáhnout pozitivních konkrétních výsledků v klidu, bez tlaku vnějších vlivů, které jsou typické ve standardně běžící sezóně.

Přátelé, mohu vás sám za sebe ubezpečit, že se budu snažit týmům, které trénuji, dát maximum prostřednictvím rodičů jednotlivých kluků i jinými cestami.  Nějaké myšlenky již v hlavě nosím, je třeba je jen roztřídit, ujednotit a prokonzultovat jejich reálnost. Přeji vám všem a také sobě, aby se nám podařilo zachovat kontinuitu přípravy a následně dojít k cílům, které jsme si před sezónou vytýčili. „K tomu nám dopomáhej Bůh“, by řekl člověk věřící. Já byl vychován jako ateista a tak jen napíši „Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.“

Na shledanou v lepších časech !

Ing.Jindřich Svojanovský, hlavní trenér BK Klatovy

Kalendář akcí

<říjen 2020>
PoÚtStČtSoNe
   123
(7)
4
(3)
5678
(1)
910
(7)
11
(7)
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Poslední výsledky

11.10.2020
U19 M - BK Přeštice120:52
BK Karpem Holýšov (mix) (MS) - U116:64
BK Karpem Holýšov (mix) (MS) - U116:80
Levhartice Chomutov - U19 Ž77:36
BK Loko K. Vary - U15 Ž78:83
U11 Ž - BK Lokomotiva Plzeň19:51
U11 Ž - BK Lokomotiva Plzeň38:64
10.10.2020
U19 M - Loko Plzeň "C"67:96
U13 M - BK Sokolov91:20
U13 M - BK Sokolov87:34
U11 - DBaK101:14
U11 - DBaK90:17
BSK T. Kraslice - Ženy64:45
BK Levhartice Chomutov - U15 Ž107:30
8.10.2020
U15 Ž - BA Sparta66:67

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ Lactalis CZ - Mlékárna Klatovy

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace