Chlapci v Lize U14 už znají své soupeře !

Jindřich Svojanovský, 7.7.2021
Tým BK Klatovy, účastník Ligy U14. Spodní řada zleva: Kodyš, Melka, Kavka, Pavelec, Kydlíček. Horní řada: Šlof, Veselský, Prošek, Šnejdar, Kolacki, trenér Ing.Svojanovský, Kmetek, Kinský, Kotáb.
Tým BK Klatovy, účastník Ligy U14. Spodní řada zleva: Kodyš, Melka, Kavka, Pavelec, Kydlíček. Horní řada: Šlof, Veselský, Prošek, Šnejdar, Kolacki, trenér Ing.Svojanovský, Kmetek, Kinský, Kotáb.

I když nastal čas prázdnin a hráčky a hráči našich týmů, co poctivě a tvrdě trénovali hned jak jen to bylo možné na venkovních plochách a následně i v hale, nyní aktivně ale bez basketbalu odpočívají, aby zregenerovali jak fyzické, tak i psychické síly a v srpnu se zase s plnou vervou pustili do tréninků, bylo již ze strany ČBF v Praze provedeno rozdělení klubů do různých kategorií  celostátních soutěží.

A tak naši mladší žáci U14 (tzn. narození 2008 a mladší) už nyní mohou kalkulovat a odhadovat své šance ve svém prvním startu v soutěži přesahující významem region západních Čech. A mají se opravdu na co těšit.

Skupina A Ligy U14 = skupina smrti

V sezóně 2021/2022 se bude o zisk titulu „Mistrů ČR“ ucházet celkem 46 týmů. Ty byly rozděleny do 6 skupin –  ve 4 hraje 8 týmů, ve 2 pak  7 týmů. Náš tým byl zařazen do skupiny A, která má právě „jen“ 7 týmů což může mít vliv na počet postupujících do extraligové nadstavby.  A při pohledu na složení „naší A skupiny“ je zřejmé, že se o případný postup bude ucházet minimálně 5 týmů.

BK Lokomotiva Plzeň

Sokol Vyšehrad

BK Klatovy

Sokol Písek

BA Sparta Praha

BK Jiskra Domažlice

Jižní Supi Praha

Trenér Ing.Svojanovský: „Označení jako skupina smrti je opravdu na místě. Před „covidem“ získala  BK Loko Plzeň s hráči ročníku 2008 stříbro na NF 2019 v Ostravě a nedávno jsme se na turnaji v Klatovech přesvědčili o síle jejího týmu. Známe dobře i tým pražské Sparty, která nás, zejména díky značné výškové převaze, přehrála před covidem na turnaji v Pardubicích. Sokol Sršni Písek reprezentují dlouhodobě vynikající práci s mládeží, když místní klub je stabilně posilován i talenty žákovského věku z Českých Budějovic, Strakonic atd. Podobně jsou na tom Jižní Supi, kteří  pravidelně postupují do extraligové nadstavby. A pokud by se našel tým, který by podcenil poslední dva účastníky, tedy Jiskru Domažlice nebo Sokol Vyšehrad, může se se zlou potázat. Na straně druhé je ale faktem, že pokud míří naše ambice rovněž k postupu do extraligové nadstavby, pak se musíme i v naší, renomovanými kluby nabité skupině, získat tolik bodů, a to bez ohledu na soupeře, kolik bude k postupu potřeba. A to i s týmem, kde polovinu hráčů tvoří kluci o rok mladší. Ale naši hráči díky poměrně častým účastem na turnajích po celé ČR již nemají z jmen velkých soupeřů nějak zvláštní respekt a dokáží se vyrovnat i s výškovou převahou protivníka. Po více než roce covidové hysterie ani tak  moc osobně nemyslím na to, zda postoupíme či ne. Spíše mě pronásledují obavy, že experiment covid bude na podzim restartován. Výrobci vakcín, stát ani lékař nezodpovídají za možné dopady negativních vedlejších účinků očkování, ale vy jako člověk by jste měl být zodpovědný a nechal se naočkovat. To mi prostě rozum nebere.“

Náš tým vstoupí do Ligy U14 už v sobotu 11.9. a to „utkáním pravdy“ když v Písku nastoupí proti domácím Sokolům. O 14 dnů později pak přivítáme v Klatovech 25.9. hráče Sokola Vyšehrad a v neděli 26.9. pak „přiletí“ do Klatov Jižní Supi z Prahy-Modřan. Podrobný rozpis celé základní části Ligy mladších žáků U14 sk. A najdete zde: https://cz.basketball/soutez/3711?p=6673