Kluci U12 i v oslabení už jen krůček od titulu krajských šampiónů 2021/2022

Jindřich Svojanovský, 10.1.2022
V souboji s SKB Rokycany jsme zvítězili.
V souboji s SKB Rokycany jsme zvítězili.

Ač to bude znít neuvěřitelně, zcela regulérně bylo odehráno v KP U12 pouze první kolo 25.září 2021 v Plzni a od té doby, tedy více něž sto dnů, tedy více než 15 týdnů, sehrály své zápasy pouze týmy BK Klatovy a SKB Rokycany a třetí účastník KP BK Loko Plzeň svá utkání odkládal především u důvodů zdravotních, vždy ovšem se souhlasem STK ČBF OZČ. Nyní se tedy poštěstilo a do Klatov přijeli oba dva další účastníci KP. I to je důvod, proč náš tým mladších minižáků startoval v této sezóně 2021/2022 teprve poprvé na domácí palubovce neboť dvě utkání s SKB Rokycany odehrál, po dohodě obou klubů, v Rokycanech. Na svoji první prezentaci v domácí hale se celý tým kluků, který v období od září 2021 postupně rozšířil svůj kádr o další talentované hráče, aby naplnil požadavek pravidel minibasketbalu, proto velice těšil. Náš tým ovšem opět potkala nepříjemnost s karanténou jednoho z klíčových hráčů, ale nakonec jsme k prvnímu utkání s plzeňskou Lokotkou nastupovali s 10 hráči včetně dvou absolutních nováčků.

BK KLATOVY – BK LOKO PLZEŇ  65 : 34  (12:12, 20:8, 16:12, 17:2)

Hosté měli k dispozici pouze 9 hráčů a tak se hrálo podle pravidel basketbalu, tedy s volným střídáním. Náš tým s tím souhlasil, sám však o vlastní vůli ctil minibasketbalová pravidla a hrál na dvě pětice. Svoji šanci v plném 8minutovém rozsahu tedy dostali oba nováčci a byl to pro ně takový „křest ohněm krajského přeboru“.  První čtvrtina se nám sice vůbec nepovedla a remízový stav byl velkým úspěchem a povzbuzením pro hráče Lokomotivy. V dalším čase již ale vše probíhalo podle našich not a páté vítězství v této sezóně bylo na světě.

Ve druhém utkání SKB ROKYCANY poměrně snadno zdolal plzeňskou Lokomotivu 67:19. Tedy dosáhl lepšího výsledku než náš celek. Bylo tedy otázkou, zda rokycanští hráči a hráčky dokáží být úspěšní i proti našemu týmu, se kterým již 3krát poměrně vysoko prohráli.

BK KLATOVY – SKB ROKYCANY  72 : 33  (19:9, 18:4, 16:15, 19:5)

Jak je z výsledku zřejmé, tak naši soupeři ani tentokrát neuspěli. Po odehraných 6 utkáních tedy máme 6 vítězství, z toho 4 s Rokycany a 2 s Plzní. Zbývá nám odehrát ještě 6 utkání. Už jen hodně odvážná teorie by mohla způsobit, že titul krajských přeborníků nebude opět putovat do Klatov. To bychom museli všechny zbývající utkání prohrát. A to náš tým, který vedle suverénního postavení v rámci Plzeňského kraje, získává vítězství i na nadregionálních turnajích pořádaných ústředím ČBF i na dalších akcích jako byl např. vánoční turnaj ve Strakonicích, určitě nepřipustí.

Tabulka

1.

BK Klatovy

6

6

0

536:163

12

2.

SKB Rokycany (mix)

5

1

4

165:396

6

3.

BK Lokomotiva Plzeň

3

0

3

93:235

3

Všem hráčům týmu U12 patří poděkování za výbornou reprezentaci klubu i našeho města. Jen tak dál !

COME TOGETHER !!!