Skotačí se už i v pondělí !

Jindřich Svojanovský, 11.1.2022
Ballhandling patří při skotačení k nejoblíbenějším činnostem.
Ballhandling patří při skotačení k nejoblíbenějším činnostem.

Po úspěšném podzimním období, kdy se do chlapecké basketbalové přípravky našeho klubu, kterou se podařilo nastartovat už od začátku září i díky prezentaci na webu „Sport v okolí“, postupně přihlásilo celkem 15 chlapců s obrovskou chutí hrát basketbal, bylo celkem jasné, že se nám zde rodí nová generace budoucích lídrů minižákovských, žákovských, mládežnických i dospěláckých týmů.

I proto, navzdor všem možným omezením, docházeli kluci pravidelně a učili se jednotlivá písmenka basketbalové abecedy. Jejich zájem i velká spokojenost rodičů kluků, z nichž nejmenšímu Štěpánovi bude letos teprve 7 let, nemohla zůstat bez odezvy. I proto bylo „Basketbalové skotačení“, což je název, který nejlépe vystihuje obsahovou náplň každého setkání, od 10.1.2022 rozšířeno. K dosud tradiční středě v hale BK na Voříškově ulici od 15,00 do 16,30 bylo přidáno i pondělí a již včera od 15,00 do 16,30 v hale skotačilo hned 5 chlapců.

Trenér skotačících kluků Ing.Svojanovský: „V mládeži je budoucnost každého sportovního klubu. To platilo, platí a věřím, že platit i bude. Dnešní doba, kdy vládne tendence snadného bezpracného zbohatnutí sice plodí řadu případů, kdy ty velké a mocné kluby bez valných výsledků v minižactvu a žactvu staví své úspěchy v dorosteneckých kategoriích pouze na hráčích posbíraných z provinčních klubů a vlastní odchovanci buď nemají šanci nebo hrají až druhé housle. Je trapné, když se pak  trenéři těchto týmů, kteří sklízí úrodu z toho, co nikdy nezaseli, bijí v prsa jak skvělé hráče vychovali. Covid vrhnul do nečinnosti velkou část dětí a mládeže. Nečinnost a povalování se s mobilem či sezení u PC  stalo novým životním stylem. Proto jsem velice rád, že se nám v BK daří, i přes výrazné omezení činnosti sportovních školních kroužků, vést chlapce k zdravému pohybu. Od teď už 2krát týdně. A jsme připraveni zvládnout i větší zájem.“

Rodiče, kluci, pokud máte zájem si jednou či 2krát týdně pořádně zablbnout se stejně starými kluky, mezi kterými nejdete brzo řadu nových kamarádů, je pro vás každé pondělí a každou středu hala BK na Voříškově ulici od 15 hodin otevřená. Nejlepším lékem na covid, ale i další nemoci, je pohyb !

Obdobně pracuje také dívčí přípravka. Také zde jsme k pátečním schůzkám v hale CMS od 16,30 do 18,00 přidali úterý v hale BK od 15,00 do 16,30.