Tým U12 a U13 aktuálně

Václav Kubát, 7.9.2021

Oba týmy podstoupily společnou přípravu, která vyvrcholila turnajem v Ostravě.

První fáze začala v týdenním soustředěním v Kožlanech (9.8. až 15.8.), kde holky absolvovaly tréninkový program, který obsahoval kondiční prvky, dovednostní bloky, spolupráci, organizaci hry a družstva a herní tréninkovou praxi. Většina holek tak prošla základem pro nadcházející sezónu. Hráčky, které přijely na soustředění bez přípravy a předchozí fyzické připravenosti měly problémy a všechny tréninky bohužel nebyly v dobrém tempu. Ale to je otázka času. Jako tým si teprve uvědomujeme složitost cesty za úspěchem.

Druhá fáze přípravy obsahovala tréninky do začátku školního roku. Zde už byl zájem o tréninky menší. A spousta hráček tak ztratila nebo v lepším případě stagnovala. Ale chci moc pochválit hráčky které na sobě pracovaly a pravidelně odtrénovaly.

Začátkem školního roku jsme zahájili pravidelný tréninkový režim v rozdělených tréninkových jednotkách tedy skupina U12 a U13.

Hned první víkend v září (3.9.-5.9.) jsme ale naposledy ještě společně absolvovali turnaj v Ostravě.

Turnaj měl za úkol bavit a po skoro roční zápasové pauze motivovat družstvo k lepším výkonům a prozkoumat složitost hry jako takové. A nejlépe nám to ukáže právě soutěžní utkání. Holky prošly zkouškou, které se, jak pevně věřím, nezalekly a půjdou dál. A v tréninku na sobě budou nadále pracovat.

Výsledky turnaje: https://www.sbsostrava.cz/sbs-l/turnaje/ostrava-cup/849/vysledky-results.html

Fotky z turnaje: https://www.sbsostrava.cz/sbs-l/turnaje/ostrava-cup/915/fotky-photos.html

Čeká nás ještě spousta práce a chce to čas kterého je málo. Na turnaji jsme obsadili poslední 6. místo. Pořadí na turnaji ale pro nás nebylo rozhodující vzhledem ke složení týmu. A věřím, že holky velký turnaj teprve čeká.

Aktuálně se holky snaží stabilizovat kádr a doplnit se o nové členy družstva. Další průběh tréninků týmů bude o návyku, bez kterého se neobejde žádné úspěšné družstvo.