U14 dívky a zatažený sever

Petr Volmut, 29.1.2019

O víkendu měla děvčata dvojutkání na severu Čech. V sobotu začínala děvčata v 18:00 v chomutovské hale proti domácím levharticím. Družstva se ještě nikdy nepotkala, takže to pro nás byla další nová zkušenost. Soupeř hrál velmi rychlý basket při přechodu do útoku, takže jsme měli velký problém s těsnou obranou. Naopak v útoku jsme měli mnoho prostoru, bohužel na náš vkus až moc. Obrana našich soupeřek byla dost zatažená a to nejen ze slabé strany. Nicméně se nejedná o nic, co by nebylo dovoleno, ale spíše je třeba podotknout, že naše děvčata se naopak snažíme tlačit do těsné obrany bez odstupování. Tím pádem nejsou zvyklá a naučená čelit odstoupené obraně a často se stávalo, že jsme situaci nedokázali vyřešit. Nicméně se nám podařilo zvítězit, i přes neustálé výpadky elekřiny v celém Chomutově, díky kterým se nám stávalo, že při přechodu do protiútoku jsme si neviděli ani na špičku nosu, a tak se utkání hrálo 2 hodiny a 10 minut. Nicméně i přes výpadky elektřiny,rozhodčích a čarování stolku, se nám podařilo zvítězit v napínavé konvcovce o 5 bodů.

 

Po tom co jsme se krásně vyspali v mosteckém penzionu, jsme se vydali na našeho druhého soupeře BK Baník Most. Papírově se jednalo o slabšího soupeře, než je Chomutov. Nicméně téměř všichni kromě našich děvčat věděli, že vše nemusí být tak, jak se píše. A také, že vyjímka potvrdila pravidlo a od samého začátku zápasu jsme nedržli utkání pevně v rukách. S nezájmem jsme nechávali zakončovat soupeřky z jednoduchých situací. Naopak my jsme se předháněli, kdo zakonční z krkolomnější a složitější sutiace. Po věškerých poradách se na hřišti odehrával naprostý opak. Což se podepsalo i na konečně výsledku o 9 bodů. Bez disciplíny a koncentrace se nedá dělat téměř nic, a proto tohle musí být náš nový úkol, který je třeba zlepšit.

Nutno podotknout, že jsme znovu čelili velkému odstupování ze slabé strany, což děvčata prozatím neumí lépe řešit, ale i přesto se dalo utkání vyhrát. Doufejme, že v dalším kole na domácí palubovce děvčata předvedou lepší výkon i výsledek.

 

Kalendář akcí

<červenec 2019>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Hlavní partneři BK Klatovy

     

Lesní stavby, s.r.o. FINAL KOM s.r.o. BARENTZ DRAGON PRESS s.r.o. Elektro Efekt s.r.o. Atelier U5 s.r.o. Pekárny a Cukrárny Klatovy Auto Nejdl Silnice Klatovy a.s.


Partneři BK Klatovy

ESIO s.r.o. VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. GTBC CZ s.r.o. INOX KT s.r.o. Vaněk Welding s.r.o. AND1 basketking.cz Řeznictví a uzenářství Herejk Apartmány Bašta Sušice PharmDr. Anna Hánová - Lékárna Nepomuk Kartáčovna Koloveč Greiner Penzion Arberwald - Woodpecker House Restaurant ELEKTRO market Klatovy Eurovia Cs, A.s., Oblast Čechy Západ

Mediální partneři BK Klatovy

ŠumavaNET.CZ FILMpro Klatovský deník
BK Klatovy
Voříškova 715
339 01, Klatovy 3
IČ: 22850490
č.ú.: 241338205/0300 ČSOB Klatovy
www.basketbal-klatovy.cz
BK.Klatovy@seznam.cz
©2013 BK Klatovy

Administrace