BASKETBALOVÉ DOPOLEDNE ABSOLVOVALO VÍCE NEŽ 50 DĚTÍ

Jindřich Svojanovský, 9.2.2024
Bojovalo se o každý míč
Bojovalo se o každý míč

Náš Basketbalový klub Klatovy již dlouhodobě zaujímá ve městě vedoucí pozici v podobě zabezpečení činnosti školních sportovních kroužků. Když naši více než 10letou osvědčenou metodiku začal nyní uplatňovat i florbal, je „boj o děti“ o to složitější. A protože víme o tom, jak je dětem vrozená soutěživost, byly a opět jsou znovu organizovány zejména pro děti 1 – 5. tříd basketbalové turnaje, dovednostní soutěže a další akce, které umožňují dětem se blíže seznámit s basketbalem a v rámci setkání s dětmi z ostatních klatovských škol si zasoutěžit. Ve znamení první letošní akce nazvané BASKETBALOVÉ DOPOLEDNE se v hale BK Klatovy sešlo více než 50 dětí ze všech čtyř klatovských škol.

Po slavnostním nástupu následovala rozcvička, která zúčastněné pozitivně naladila. A protože čas vždy byl, je a asi i v budoucnosti bude dosti důležitým faktorem pro turnaje škol, začaly se hned po rozcvičce, jak na běžícím pásu, odvíjet jednotlivé zápasy mezi školními týmy. A to jak v klasické podobě 5 na 5, tak pro ty menší, kteří zatím mají zvládnutou pouze část písmenek basketbalové abecedy, 3 na 3 na jeden koš.

Níže uvedená bohatá fotogalerie rozhodně napoví, zda se dětem dopoledne s basketbalem líbilo.

A výsledky? Myslíte si, že jsou tak důležité? Rozhodně ne tolik, jako byly pro děti suvenýry, které dostaly od pořadatele BK Klatovy. Ty jim budou připomínat, že náš klub rád přivítá všechny, kteří o basketbal projeví zájem. Poděkování ze strany našeho BK míří tentokrát na všechny 4 klatovské ZŠ za vyslání týmů, pedagogům Mgr.Fleisigové, Mgr.Čmejlové, Mgr.Zahradníkovi a Mgr.Častovi pak nejen za pedagogický doprovod, ale i pomoc s průběhem dopoledne.

INFORMACE PRO RODIČE TĚCH NEJMENŠÍCH (roč.nar. 2016, 2015, 2014)

Dívky ….. hala BK úterý a čtvrtek 15,00 – 16,30 společně s týmem dívek U11

Trenérka Martina Kubátová, tel.721433978, mail drobnickovamartina@seznam.cz

Chlapci (i dívky) … hala BK středa 15,00 – 16,30 společně s dětmi, ze škol, kde neběží kroužky

Trenér Jindřich Svojanovský, tel. 724369038, mail jindra.svojan@seznam.cz

Basketbalu v BK Klatovy se ovšem mohou věnovat i děti starší. Bližší informace o dnech, časech a místech tréninků najdete na www.basketbal-klatovy.cz .