Basketbaloví kadeti výhru z Moravy nepřivezli

Admin, 24.9.2009
O víkendu začala prvními zápasy basketbalová extraliga kadetů. Klatovský tým prošel výraznou proměnou,kdy ze stříbrného celku minulé sezony zůstali pouze Luňák,Aušprunk,Milec a z Mariánských Lázní Gezo.Přibyli místní Zeman s Peleškou a posily z Domažlic Krůta,Kozina a jeden z nejlepších hráčů a střelců kategorie U-14 Štípek.Cílem družstva už bez výrazných opor minulích ročníků Kuneše,Volmuta, Bernase a bojovníků Johánka ,Sazamy a Krůty st. je udržet extraligovou účast.

 

První zápasy klatovští absolvovali na palubovkách obou ostravských celků.V sobotu s BMC Moravská Ostrava a v neděli s BMC Slezská Ostrava.Hlavně první družstvo patří mezi favority celé soutěže.

BMC Moravská Ostrava ? TJ Klatovy 76 : 65 (22:20,15:10,18:12,21:23)

Začátek utkání hosté zaspali a brzy prohrávali o 11 bodů.Problémy jim dělal hlavně výborný rozehrávač Kouřil.Zlepšenou obranou klatovští první čtvrtku skoro srovnali.Za další dvě čtvrtiny však dali pouze 22 bodů a domácí v závěru odskočili.V závěru se projevila vyrovnanější lavička domácích ,kteří bez větších problémů zápas dotáhli k vítězství.Klatovským se prosazoval Aušprunk,který ke třiceti bodům přidal i mnoho útočných i obraných doskoků.Chyběly však body dalších hráčů.Proti favoritovi se uhrál solidní výsledek,ale přesto spokojeni trenéři hlavně z velkého množství neuvěřitelných ztrát míče nemohli být.

Sestava a body:Aušprunk 30,Luňák 11/1,Milec 8,Gezo 6,Štípek 5,Kozina 3,Krůta 2,Zeman,Peleška.

BCM Slezská Ostrava ? TJ Klatovy 78 : 71 (24:19,12:16,22:15,20:21)

Domácí překvapivě podlehli Plzeňské Lokomotivě a do zápasu doslova vlétli.V 6.minutě vedli 21:4 a klatovští jenom přihlíželi.Po oddechovém čase se zmátořili a do konce čtvrtiny dotahli na 5bodů.Ve druhé zahodili množství jasných podkošových šancí,přesto se ostravských drželi na dostřel.Katastrofální byla třetí čtvrtina,kdy domácí opět získali menší náskok a otočit stav se už nepodařilo.Lepší zápas než včera sehráli Luňák se Štípkem,střelecky se prosadil opět Aušprunk.Škoda byla po oba dny slabších trestných hodů.Za čtrnáct dní hrají klatovští opět venku .V sobotu na Vyšehradě a v neděli v Písku.

Sestava a body:Aušprunk 30/5,Luňák 19,Štípek 10/1,Milec 5,Kozina 4,Gezo 2,Krůta 1,Zeman,Peleška.

(aus)