Boj U13 o Národní finále 2023 skončil vítězstvím klatovských borců

Miroslav Toman, 26.3.2023

BK Klatovy  - BK Lokomotiva Plzen  63:32 (12:8 21:15 37:19) – sobota 25.3.2023  - 9.00 hod

BK Lokomotiva Plzen – BK Klatovy 23:62 (7:12 13:30 15:44) – neděle 26.3.2023 – 10.00 hod.

 

V sobotu jsme odehráli první utkání kvalifikace na Národní finále, které se bude konat od 12. - 14.5.2023 v Brandýse na Labem.

Tým se sešel k zápasu po delší pauze danou jarními prázdninami, lyžařskými výcviky a také zraněními některých hráčů. To se odrazilo v prvních dvou čtvrtinách sobotního zápasu, kdy jsme se sehrávali a předvedená hra nevypadala moc dobře. Přesto jsme v polovině západu vedli. Po rozmluvě trenéra s jednotlivými hráči se hra začala postupně zlepšovat, hráči si začli více věřit a ve třetí a čtvrté části jsme soupeře začali jasně přehrávat.

Druhý zápas v Plzni byl o poznání lepší, našli bychom jednotlivé chyby a zbytečné prohřešky proti pravidlům, v první čtvrtině jsme měli 5 nevynucených ztrát jako přenášený balón, nestihly jsme vyvézt míč do 8 vteřin přes polovinu hřiště, obranné vteřiny. Od druhé čtvrtky jsme však začali hrát naši hru, perfektně bránili a soupeř měl cestu do bedny velmi ztíženou. Z naší strany byly k vidění kvalitní nájezdy 1 na 1, eurostep, fadeaway a některé nacvičené akce. Na druhou stranu jsme neproměnili pět nebo šest dvojtaktů, to nás se silnými soupeři na NF může mrzet. A také jedna technická chyba za komunikaci směrem k rozhodčímu o jeho výroku za „faul“ Lukáše Tomana. Jak je známo, rozhodčí své rozhodnutí nezmění a není třeba jeho rozhodnutí dále komentovat. To poučení pro příště.

Mohl bych zhodnotit jednotlivé hráče, ale hodnocení by se dost opakovalo. Když pominu sobotní první dvě čtrvrtky, obrana fungovala na výbornou. V nedělním zápase se z plzenských borců dokázali prosadit pouze třemi koši Přemysl Duník. Toho bránil klatovský Patrik Svítil, který se poučil ze sobotního zápasu, kdy měl během minuty na kontě 3 fauly. Papírově nejlepší hráč Plzně Jung se prosadil pouze 1 košem díky výborné obraně Lukáše Tomana. Proto byli plzenští nuceni zakončovat přes jiné hráče. Tím byl podle mě nejlepší hráč na hřišti Jonáš Blacký, přes kterého se Plzen snažila zakončovat velmi, velmi často. Jenže narážel na kvalitní obranu Vojty Theimera, který mu povolil jen 6 košů.  Ještě jsme dostali 3 koše od tří ostatních hráčů Plzně. To je vše, k ničemu dalšímu jsme Plzen nepustili. Znamená to, že všichni hráči, včetně výše uvedených, Lukáš Kydlíček, Honza Šlof, Lukáš Petrovický, Kuba Svoboda, Patrik Novák, Tym Senko, Honza Krajzingr, Tomáš Blahník odvedli směrem dozadu super práci. Rád bych vyzdvihl za opravdu excelentní výkon v obraně Sama Jandu.

Směrem dopředu zafungovala souhra Šlof-Svoboda-Petrovický a Kydlíček-Toman-Theimer, především druhá pětka motala Plzni hlavu.

V úterý 28.3. náš čeká od 18 hod v hale BK Klatovy dohrávka KP (že by s Lokotkou?) a následně začne tvrdá příprava na Národní finále v Brandýse. Hopsa Hejsa 😊