Budou řízečky od Lukáše a dort od trenéra !

Jindřich Svojanovský, 17.11.2022

Dvě „bohatě stovková“ vítězství přivezli před 10 dny z Prahy a Kladna z ligových urkání naši starší žáci U15. Třetí utkání za sebou na hřišti soupeře pak čekalo na státní svátek. A nebylo to utkání jen tak ledajaké neboť regionální derby není žádné obyčejné utkání. Do Domažlic ale naše mládežnické týmy jezdí poměrně rády, zajímavé je, že jen opravdu ve výjimečných případech v kompletním složení.  A bylo tomu tak i tentokrát, doma ve Štěpánovicích zůstal nemocný Jarda Melka. Nutno ale přiznat, že ani domácí nebyli kompletní. Lídr jejich týmu U15 Filip Vaněk se totiž stal hráčem Lokomotivy Plzeň a i díky jeho přispění se Plzni podařilo zvítězit na horkých palubovkách Sokola Pražského a Sparty a zůstat tak ve hře o postup do extraligové nadstavby z naší ligové skupiny A.  Ztráta Vaňka je pro Jiskru Domažlice rozhodně citelnější, než pro náš tým aktuální absence Melky.

BK JISKRA DOMAŽLICE – BK KLATOVY  46 : 115  (16:28, 19:29, 5:31, 6:27)

Začátek utkání sice jasně vymezil síly i slabiny na obou stranách, brzo však začal mít náš trenér výhrady k hráčům našeho týmu neboť to, co předváděli na hřišti, se diametrálně rozcházelo s pokyny, které hráči do utkání dostali. Bohužel nepomohla ani střídání i když se už v první čtvrtině dostalo na hřiště 9 hráčů. Nenašel se prakticky nikdo, kdo by byl nejen schopen, ale hlavně ochoten alespoň napodobit činnosti, které nacvičujeme již delší čas na trénincích. Konec první a začátek druhé čtvrtiny tedy patřil hráčům domácí Jiskry, kteří podle návodu svého trenéra poměrně snadno naši „rádoby obranu“ a dokázali své bojovné srdce, zachytávali naše ležerní přihrávky a často i bezradné útočné snahy. Jen fakt, že v kádru domácího týmu dostává herní minuty řada zatím méně zkušených hráčů, nám umožňoval v občasných záchvěvech herní disciplíny, zvyšovat naše vedení. Až ve druhé půli jsme teprve zlepšili naše obranné snažení a trestat chyby domácích, ke kterým je nutilo naše obranné  nasazení. Nebyli to ale všichni hráči, někteří z podřimování nevybředli až do konce utkání.

Statistika: Kodyš 35(1 trojka) – 6/2 – 3, Šlof 25 (1 trojka) – 4/4 – 3, Veselský 22 – 8/2 – 1, Šnejdar 9 – 2/1 – 1, Kinský 8 – 0/0 – 4, Kotáb 8 – 2/0 – 1, Kavka 4 – 0/0 – 1, Kolacki 2 – 0/0 – 2, Kmetek 2 – 0/0 – 1, Kydlíček 0 – 0/0 – 1, Pavelec a Ševčík 0 – 0/0 – 0.

Trenér: „Cítil jsem, že si kluci myslí, že bez Filipa Vaňka budou Domažlice snadným soustem. A jak vždy říkám, nejhorší je soupeře podcenit nebo se ze soupeře strachem rozklepat. Ve snaze motivovat kluky jsem pro tento zápas vyhlásil zvláštní prémii, aby kluci měli více snahy nejen překonat soupeře a nespokojit se  jen s vítězstvím. Bohužel ne všichni tuto motivaci vzali za svou což mě nutí se zamyslet i nad dalšími otázkami související s nejbližší budoucností. Dnes to bylo zřejmé, neboť i ti, kteří jsou páteří a mozkem našeho týmu, šli na hřiště s chladným srdcem. A to je pro mě, před rozhodující sobotní bitvou s Plzní, dosti negativní informace. Na straně druhé mě těší, že podobně jako my, si dnes odvezli z Domažlic vítězství i naši Junioři U19, kterým tímto gratuluji. Pro mě je dnešní vítězství 37mé v soubojích s Domažlicemi z 38 utkání.“

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023