Cenné výhry starších minižáků z Domažlic

Stanislav Křiváček, 14.11.2009

Dalším dvojutkáním pokračoval pro klatovské basketbalisty oblastní přebor v kategorii starších minižáků, když zajížděli na palubovku tradičního rivala Jiskry Domažlice. Družstvo bylo kvůli nemocem oslabeno o několik hráčů - hlavně byla znát absence Davida Maděry, Dana Šilhy a Vaška Kohouta. Celkově tak do Domažlic odjelo jen 11 hráčů. Ti však přistoupili k utkání velmi zodpovědně a hlavně první poločas úvodního zápasu odehráli mimořádně dobře. V dalším průběhu pak bohužel přistoupili na hru domácích a zbrklými přihrávkami a zbytečnými technickými chybami dovolili soupeři pomýšlet na úspěch. Závěr ale opět patřil hostům a proto si přiváží 2 cenná vítězství.

Jiskra Domažlice : TJ Klatovy 41:71 (6:27,15:48,30:60)

Do utkání nastupovala základní pětka Kubíček, Toman J.,Kučera, Černý a Holý. Od první minuty byla na klatovských vidět herní převaha a postupně hlavně díky výborné hře Jirky Kubíčka narůstal náskok až na 19 bodů. Druhá "mladší" sestava pokračovala stejně jako sestava první a díky kvalitní obraně a rychlým protiútokům navýšila poločasový rozdíl na 33 bodů. Druhý poločas už ze strany hostů nevypadal tak dobře a i ti nejzkušenější hráči dělali nevynucené chyby a přistoupili na rychlou nekoncentrovanou hru domažlických, přesto i při takové hře se podařilo bez problémů udržet konečný rozdíl na úctihodných 30ti bodech. Pochvalu zaslouží hlavně Jirka Kubíček a Jakub Andrle, v obraně se velmi snažil David Paleček, ostatní střídali lepší okamžiky s horšími.

Body: Kubíček a Toman J. 16, Andrle 14, Paleček, Toman D. a Holý 6, Kozel 4, Chobot 2, Mužík 1, Kučera, Černý.

Jiskra Domažlice : TJ Klatovy 47:57 (10:18,19:26,37:41)

Druhé utkání již nebylo tak jednoznačné a domácí od první minuty kladli statečný odpor. Bohužel u klatovských vázla rozehrávka a proměňování i těch nejjasnějších šancí. K tomu se ještě přidala laxní obrana a domácí postupně narušili herní převahu hostů. Poločasové vedení o 7 bodů domažličtí stahovali a ve 4 minutě poslední čtvrtiny šli dokonce do 4 bodového vedení. Pak se však projevila tvrdá hra domácích a díky množství faulů a stříleným šestkám klatovští zápas obrátili a dovedli ho ke konečné výhře o 10 bodů. Stejně jako v prvním zápase sehrál klíčovou roli Jirka Kubíček, autor 21 bodů, střelecky se ještě prosazovali David Toman a Jakub Andrle, ostatní bojovali, ale občas se projevovala herní nevyzrálost. Přesto všichni zaslouží pochavlu a bude záležet jen na jejich tréninkovém nasazení a na dalších odehraných zápasech, aby tuto nevyzrálost odstranili.

Body : Kubíček 21, Andrel a D.Toman 8, Kozel 6, Černý,Toman J. a Chobot 4, Paleček 2, Holý,Kučera a Mužík.