Chlapecká Miniglosa 1

Jindřich Svojanovský, 8.1.2023

Vypadli z tempa

Jak jsem již uvedl v souvislosti  s účastí našich chlapeckých týmů na Vánočním turnaji v Plzni, v týmu U16 chyběli z věkových důvodů Adam Suchý a Ondra Kinský, z rodinných důvodů Lukáš Veselský. U U14 pak absentoval nemocný Štěpán Kmetek a rodinné důvody nedovolily startovat Alexadrovi Ševčíkovi.

Zdánlivě nepodstatné komplikace pokud si ovšem neuvědomíme, že jmenovaní hráči se objevili na posledním tréninku 20.12. a následně až 3.1. ovšem s výjimkou Suchého (škola) a  Ševčíka, (lyžařský kurz), kteří  přišli na první letošní trénink až v pátek 6.1., tedy po 17 dnech bez kontaktu s míčem. Bohužel musím konstatovat, že na víkendových výkonech obou hráčů to bylo, ne velmi, ale obrovsky znát!

A teď proč tato glosa?

Bylo by dobré, aby si i ostatní hráči uvědomili, že i kratší výpadek z tréninku může mít výrazně delší dopad do jejich herní formy a pohody. A nejen to. Absence na tréninku či třeba jen poloviční tréninková snaha mají negativní dopad na výkonnost každého hráče a zametají mu cestičku z palubovky na střídačku.

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023