Děvčata U14 pokračují v Lize A

Václav Kubát, 26.1.2023

V sobotu k nám přijel soupeř z Karlových Varů.

I přesto, že nedorazila, kvůli nemoci, jejich největší opora, nastupovali jsme do zápasu s pokorou a respektem. Nepodcenit zápas.

Již od prvních vteřin děvčata plnila pokyny, které jsme si před zápasem řekli. Precizní obranou již na útočné polovině jsme nutili soupeře k jedné ztrátě za druhou. Tyto ztráty holky trestaly poměrně vysokou úspěšností v zakončení. To vedlo k vytvoření dostatečného náskoku, který se dále navyšoval i v druhé čtvrtině. Do druhé půle zápasu jsme nastoupili s podobnou taktikou, upravenou o útočné detaily. Ta se však nedařila zcela plnit, a tak se holky začaly mírně ztrácet v útočné agresivitě a s tím spojenou úspěšností zakončení. I přes tento drobný výpadek se hra v závěrečné čtvrtině vrátila do původní linie a holky nakonec dosáhly svého nejvyššího skóre v sezóně.

BK Klatovy – Loko Karlovy Vary  103:13   (31:0 60:4 82:9)

V neděli na nás čekal soupeř z Chomutova.

Do zápasu jsme šli se stejnou taktikou jako v sobotu. Agresivní obranou se dostat do zápasu a trhnout náskok hned na začátku. To se nám povedlo, byť jen o několik košů a tento náskok holky držely celý první poločas. Bohužel ve třetí čtvrtině místo abychom náskok navyšovali, tak tomu bylo naopak. Z nepochopitelných důvodů jsme přestávali hrát to, co v první půli a nechali soupeře dotáhnout. V poslední čtvrtině byl zápas zcela vyrovnaný. V závěru ale přišlo spousty negativních věcí najednou. Některé hráčky úplně odpadly fyzicky, bloudily po hřišti, jak ,,babí léto podzimem“, několik 100% ,neproměněných šancí, zbytečné ztráty – přihrávky soupeři a dvě vyfaulované hráčky vedlo k tomu, že se Chomutov dostal do mírného vedení, které jsme již nedokázali odvrátit.

Myslím, že oba týmy předvedly velmi kvalitní výkon. Jen pro nás se špatným koncem.

BK Klatovy – BK Levhartice Chomutov   63:69      (18:7 33:25 46:45)

Tabulka: https://cz.basketball/soutez/3853?p=7421#tab-pane-two

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023