Děvčata U14 víkend s nejasným výsledkem

Kristýna Bernklauová, 23.1.2020
Máme za sebou "pražský" víkend, hostili jsme doma dva týmy Basket Slovanka (sobota) a USK Praha (neděle).
Tyto dva zápasy byly zároveň prvními zápasy extraligy U14 pro naše děvčata. Očekávání o výsledku měl asi každý jiný, ale důležité je, že trenéři a děvčata věřili.
A tak jsme nastoupili v sobotu k prvnímu utkání. Zápas byl od začátku velice vyrovnaný. První poločas jsme dělali řadu chyb, ale i přesto jsme po prvních dvou čtvrtinách prohrávali o 4 body. Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že se nevzdáme a budeme bojovat. Nakonec jsmen vybojovali první výhru v extralize (46:43).
V neděli jsme začali utkání až po obědě, takže se mohla děvčata dostatečně probudit a nespala na hřišti. :-) Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, každý v hale sledoval bedlivě skóre na tabuli. Nakonci utkání, kdy výsledek na tabuli jasně označoval vítěze utkání BK Klatovy, ozvalo se z řad diváků: Holky děkujem!! Můžu říct, že radost byla veliká.

ALE

Přicházíme s trenéry k lavičce ze středového kruhu, v tom za námi přijdou rozhodčí a říkají podle zápisu jste, ale prohráli. Říkáme to není možný, vždyť snad tabule souhlasila se zápisem. Rozhodčí se pustili do zkoumání zápisu, kde se stala chyba. V jednom okamžiku byli totiž připisovány koše domácích hostům a koše hostům domácích. Zápis tedy uzavřeli a neoznačili ani jedno družstvo vítězem. Momentálně čekáme na rozhodnutí. O jeho výsledku určitě napíšeme.

Za víkend zaslouží velkou pochavalu děvčata a fanoušci. Fanouškům děkujeme za úžasnou atmosféru v hale, která nás hnala k vítězství. 

Další zápasy sehrajeme na domácí palubovce 15. a 16. února s týmy BK Loko Trutnov a BSK Continental TJ Jičín. 

Těšíme se na Vás na dalších zápasech!!