Dívky U11 mají za sebou premiéru

Petr Volmut, 15.10.2019

Děvčata U11 odehrála svá první oficiální utkání.

Je tomu přesně rok, kdy se rozjížděla dívčí přípravka, kam docházelo 7 děvčat. Učili jsme se tréninkové morálce, disciplíně, pravidlům basketbalu a spoustě dalších nových věcí.

 

BK Jiskra Domažlice  84:12

BK Jiskra Domažlice  104:11

Tuto neděli, tedy zhruba po roce se na palubovce v Domažlicích postavilo 19 děvčat, které se neohroženě vrhly do svého vůbec prvního opravdového zápasu. Není třeba popisovat do detailu průběh utkání. Jistě všichni chápeme, že se prozatím nemůžeme rovnat našim soupeřům. (určitě ne všem) Ale určitě se naše nejmenší děvčata neztratila v hale, protože je bylo slyšet až před halu. Hlasité fandění a podporování svých spoluhráček, které se rvaly o své první koše v zápase podporovali i rodiče, kteří při každém našem koši vytvořili absolutně kouzelnou atmosféru pro všechny v tělocvičně.

Velké poděkování patří rodičům, kteří zajistili odvoz hráček a trenérů na utkání a zárove%n nám vytvořili super atmosféru.

 

Dívky vs Chlapci   7:116

Dívky vs Chlapci 6:121

Hned den na to, tedy v pondělí jsme odehráli posunuté dvojutkání s našimi klatovskými chlapci. Již dopředu jsme věděli, že nás čeká ještě silnější soupeř, než v neděli. Nicméně se jednalo o malé domácí derby, což je zároveň malým basketbalovým svátkem pro BK Klatovy. Na hřišti je viděna nová mladá krev a jistě i budoucí reprezentatni a reprezentatky, kteří budou jednou vzpomínat na tato první utkání. Zároveň je pro nás i velkou odměnou nadšení v tvářích obou družstev. Chlapci ani na vteřinu zápasu nevypustili a byl vidět velký hlad po míči. Nicméně děvčata se výsledkem nenechala zastrašit a každý koš slavila, jako by byl vítězný. Díky tomuto nadšení se ze zápasů stala skvělá podívaná na obě strany. Děvčata se rvala o každý míč a byl vidět i první pokrok a získané zkušenosti z předešlého dne. Ještě větší potěšení nám udělala účast, která byla zcela vyjímečně vyšší, protože jsme nechtěli připravit nikoho z děvčat o první domácí utkání. Na utkání se dostavilo celkem 22 děvčat, s čimž ještě několik hráček bohužel z důvodu nemoci či jiných důvodů nemohly přijít.

 

Velká pochvala patří našim holkám, ale také naši kluci si zaslouží poklonu. Velká dravost a technická vyspělost našich klatovských kluků je chválihodná. Což je pozpochyb největší zásluhou hl. trenéra Ing. Svojanovského, který se klukům věnuje od samého začátku jejich basketbalového působení.

Poděkování patří v neposlední řadě také rodičům obou družstev, protože dokázali vytvořit hezkou atmosféru, která doprovázela obě utkání. Z našeho pohledu to prozatím bylo nejhezčí derby, které se v Klatovech událo.

 

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023