Dívky U12-U14 mají za sebou soustředění v Sušici

Petr Volmut, 2.9.2018

Poslední týden v srpnu se naše klatovská děvčata připravovala na další sezónu. Soustředilo se celkem 28 hráček roč. 2004 - 2009. Na programu bylo jak atletická příprava, tak především přímo basketbalová. Na začátku soustředění byla děvčata rozdělana do tří skupin, ve kterých se dle výkonu a dovedností začala koncetrovat k basketbalu po prázdninách. Hned od dalšího dne se děvčata přerozdělila do skupin dle věku a začala týmová příprava. Mladší dívky se věnovaly především IDJ a hře 1 na 1. Starší děvčata měla pokročilejší přípravu a jejich hlavní náplní byly IDJ, postavení ve hře a střelba.

Během soustředění  děvčata navštívila krytý plavecký bazén v Sušici a dostala tak příjemnou změnu a zároveň regeneraci ve vodě.

Soustředění jsme zakončili noční hrou a to doslova noční. Děvčata si vyzkoušela, jaké to je hrát po tmě. Jediné co jim usnadnilo orientaci, byly svítící barvy, které rozlišovaly jednotlivá družstva od sebe. Děvčata si noční hru náramně užila a odvezla si tak skvělý zážitek, na který mohou vzpomínat.

 

Celé soustředění bychom rádi hodnotili pozitivně, jelikož se nám podařilo udělat velký kus práce a děvčata odvedla slušný postup. Celé soustředění se nám povedlo dokončit bez vážnějších zranění a nebo větších slz. Doufáme, že naše příprava bude mít pozitivní vliv na hru, která odstartuje již 22.9. v Praze proti HB Basket Praha v kategorii U14.