Dívky U14 a jejich první domácí ligové utkání

Petr Volmut, 8.10.2019

BK Klatovy-Nobiles Nusle  70:46

Sobotní utkání jsme se utkali s pražským celkem z nuslí. Pro nás to byl víceméně nový soupeř, s kterým se často nesetkáváme. Proto jsme nedokázali posoudit dopředu vývoj zápasu. Naštěstí se nám podařilo si rychle vybudovat bodový náskok, který jsme si postupně bod po bodu navyšovali. Děvčata odehrála poměrně slušné utkání. Jedinou chybkou celého utkání je lehký výpadek v poslední čtvrtině, kdy se děvčata přestala koncetrovat na hru. Jinak je třeba holky pochválit za výkon.

 

BK Klatovy - HB Basket Praha

 

V neděli nás čekal už o něco známější soupeř, kterého pravidelně potkáváme na začátku každé sezóny už tři roky. Jednalo se rozhodně o dost silnějšího soupeže, možná dokonce o favorita naší skupiny. Nicméně i tak jsme se připravovali na utkání velmi tvrdě, s cílem vítězství. První čtvrtina vypadalai velmi solidně, kdy se nám podařilo relativně udržet vyrovnané skóre. Bohužel v druhé čtvrtině na nás soupeř začal více tlačit a nutil nás ztrácet míče. S třináctibodovým náskok v poločase už to vypadalo dost špatně, ale po pohovoru v šatně nastalo překvapení. Do třetí čtvrtiny jsme vstoupili úplně jinak a začali jsme tlačit na soupeřky velmi tvrdě a dařilo se nám postupně ukrajovat velký rozdíl. Trvalo to celých 5 minut, kdy děvčata udržela koncetraci a nasazení, ale pak jsme bohužel vyhořeli. Děvčata to vzdala a dál už se nekonalo nic extra pohledného pro divákovo oko. Postupně nás soupeř hrnul před sebou a navyšoval vedení.

Máme před s sebou hodně práce, ale všichni tři trenéři se shodli na tom, že to nebyl neporazitelný soupeř. Musíme dále pracovat a rozhodně tvrději, abychom se lépe připravili na další steč. Pražská děvčata byla šikovná a je třeba smeknout před prací trenérského a rodiného tria HB Basket Praha.

 

V Dalším kole nás čeká dlouhý výjezd do Benešova a Pelhřimova, kde narazíme na další dvě družstva, s kterými se utkáme o postup do Extraligy.