Dívky U18 i se dvěma vícemistryněmi Evropy!!!

Jindřich Svojanovský, 21.7.2022

Již zítra, tedy v pátek 22.7. přivítají Klatovy 4 dívčí reprezentační celky, které se připravují na vrchol sezóny. Pro náš tým U18 je to Mistrovství Evropy, které proběhne ve dnech 6 – 17.8. v řeckém Heraklionu.

Program turnaje i další detaily najdete v jiných článcích na našem webu. Pro klatovské příznivce sportu a basketbalu zvláště však je více než skvělá informace, že v našem týmu se objeví také dvě vícemistryně Evropy z nedávného šampionátu v maďarské Šoproni, kde vítěznou tour našeho týmu vedeného trenérkou Romanou Ptáčkovou, zastavila až ve finále reprezentace Španělska.

A pozor. V případě obou hráček, které budou v týmu U18 patřit ke stěžejním hráčkám, nejde o žádné náhradnice, které v Maďarsku leštily lavičku! Naopak! Obě patřily k základním stavebním kamenům naší rotace a jejich podíl na zisku stříbrných medailí je neodiskutovatelný.

Valentýna Kadlecová a Dominika Paurová mají hodně společného. Obě se narodily v roce 2005, obě měří shodně 183 cm a obě hrají na pozici křídla. Obě již mají, i přes svůj nízký věk, odehranou řadu minut v nejvyšší ŽBL, Valentýna v Chomutově, Dominika v Hradci Králové.

I když patří Kadlecová stále ještě do U18, stala se na ME U20 nejlepší střelkyní našeho týmu, když dosáhla průměru na 1 utkání 11,4 bodu a za své skvělé výkony byla direktoriátem šampionátu vybrána do All Stars celého ME.  A asi vás nepřekvapí, že právě Paurová, byla s 9,9 body na zápas naší druhou nejlepší střelkyní.

"Na turnaj do Klatov se moc těšíme. Vzhledem k tomu, že nám vrcholí příprava na evropský šampionát, potřebujeme se začít konfrontovat v zápasových podmínkách a tento turnaj bude tím pádem ideální prověrkou našich aktuálních sil.  Pozvali jsme si soupeře tří odlišných herních stylů, čímž se budeme snažit navodit stejné podmínky jako na samotném mistrovství a vyzkoušet reagovat na soupeře v rychlém zápasovém sledu. Oba účastníci divize A Finsko a Izrael, ale i silné Srbsko, které vyhrálo minulý rok Challenger právě v Klatovech, jsou zárukou kvality nejen z pohledu našeho herního konceptu, ale i diváků co si najdou cestu do haly. Po prvním sparingu v Chorvatsku víme, kde je potřeba se zlepšovat a snad konečně v kompletním složení bude vidět progres v naší hře. Věříme, že diváci si najdou cestu do haly a vytvoří nám opět skvělou atmosféru, díky které se do Klatov rádi vracíme," okomentoval blížící se turnaj trenér osmnáctky pan Pruša. Nezklamme trenéra a ukažme celé basketbalové veřejnosti, že v Klatovech má basketbal zelenou.

BK Klatovy patří k nejagilnějším sportovním klubům nejen v rámci Klatov, ale i v rámci celého Plzeňského kraje. Není snad v posledním desetiletí rok, kdy se v Klatovech nekonala nějaká významná mezinárodní basketbalová akce. I to má pozitivní vliv na mládežnické složky našeho klubu. V blížící se sezóně 2022/2023 nabídne náš klub možnost návštěv hned pěti celostátních ligových soutěží.