Dva celkem razantní kroky k účasti na Národním finále minižáků U12 !

Jindřich Svojanovský, 14.3.2022

První kolo „Kvalifikace mladších minižáků U12“ na Národní finále ve Žďáru n.S.  sice bylo odloženo. Jak domácí SKB Rokycany, tak i náš tým čekaly jarní prázdniny, začínali jsme tedy boje o postup až o víkendu 12 – 13.3.2022 druhým a třetím kolem s výhodou domácího prostředí. A tu také naši kluci 100% využili k poměrně výrazným vítězstvím a na věci nic nemění fakt, že jak trenér Ing.Svojanovský, tak i jeho asistent a kauč týmu M.Toman rozhodně měli svým svěřencům co říci.

BK KLATOVY  -  BK LOKOMOTIVA PLZEŇ  89 : 39  (25:10, 18:9, 20:11, 26:9)

Pokud si plzeňská Lokomotiva dala za cíl nás v boji o postup na NF zaskočit, tak se jí to opravdu podařilo. Hosté totiž představili několik hráčů, které jsme v předchozích utkáních ani nezaregistrovali nebo nehráli. Tím výrazně posílili vyrovnanost obou pětic a povzbuzeni vítězstvím nad SKB Rokycany, který musel dívčí opory týmu U12 nahradit hodně mladými chlapci, šli hráči Plzně do utkání „s otevřeným hledím“. Tahoun první pětky Tomáš Jung se v první čtvrtině prezentoval hned 8 body z 10, což mu usnadnila především velice vlažná obrana našeho týmu. V něm se dařilo Kubovi Svobodovi, který se společně s Petrovickým postaral o naše body. I naše druhá pětka ale působila poměrně unaveně, bylo patrné, že prázdninové lenošení, na které navázaly 3 tréninky, při kterých bylo patrné, jak mnozí hráči  v krátkém čase ztratili dosti z kondice, rychlosti i výbušnosti. Pro trenéra bude teď důležité aby v co nejrychlejším čase dostal tým do zpět herního rytmu. A také zapracoval do týmu kluky z týmu U11, kteří již zasáhli o víkendu do  hry. Jejich tréninky a starty ta tým U12 pro ně bude určitě velkým přínosem, pro zvýšení herních minut ale budou muset výrazně zlepšit zejména obranné činnosti.

BK KLATOVY  -  SKB ROKYCANY  104 : 36  (24:10, 26:7, 28:14, 26:5)

Nedělní utkání bylo v první čtvrtině de facto soubojem naší pětice s jediným hráčem hostů, kterému čtyři další pouze sekundovali. Opět se nepodařilo trenérovi dostatečně vyburcovat hráče k nátlakové a agresivní obraně a z toho hosté těžili. Sice jsme čtvrtinu vyhráli o 14 bodů, radost z předváděné hry a zejména z toho, jak náš tým bránil, chyběla. Druhá čtvrtina začala sice naší 14 bodovou šňůrou, pak však kluci druhé pětky výrazně polevili, volili příliš riskantní přihrávky a to vedlo ke ztrátám. Asi nejblíže k tomu, co náš tým předváděl ještě před koncem roku,  měla třetí čtvrtina zápasu. Vše vycházelo z toho, že jsme konečně začali aktivněji bránit lídra SKB. Více se tedy do hry na straně hostů dostali „jeho nosiči vody“ a ti se často dopouštěli chyb. Dobrou hru předvedl Kuba Svoboda. V závěrečném herním období už šlo o to, zda se našim hráčům podaří překonat 100 bodovou hranici. To se opravdu podařilo, když „řízečková povinnost“ připadla na rodinu Kydlíčkovu. Při kontrole zápisu po utkání byla však v zápisu objevena chyba a tak nakonec tím šťastným střelcem byl Lukáš Toman a smažit se tedy bude u Tomanů.

Trenér:“Máme za sebou dva zápasy, ve kterých jsme potvrdili roli favorita. Po zisku titulu přeborníků Plzeňského kraje jsme se těmito dvěma vítězstvími výrazně posunuli k postupu na Národní finále. V úterý potrénujeme a ve středu se vydáme do Rokycan k dohrávce. Tam doufám předvedeme výkon, ze kterého bude zřejmé, že forma týmu jde nahoru“.

Níže několik fotografií z obou utkání.

COME TOGETHER !