Dvě porážky na domácí palubovce v II.lize žen

Stanislav Křiváček, 22.10.2017

BK Klatovy : BC Benešov   50 : 65 (19:12, 28:29, 38:48)

BK Klatovy : HB Basket Praha   47 : 68 (20:19, 28:37, 41:52)

Druhá liga žen pokračovala dalšími dvěma zápasy, tentokráte jsme na domácí palubovce přivítali družstva Benešova a HB Basket Praha. Cílem bylo získat první vítězství v sezoně, bohužel přes velkou snahu se nám cíl nepodařilo splnit.

V sobotním utkání se nám podařil výborně vstup do zápasu a díky rychlému protiútoku a agresivní obraně jsme vyhráli první čtvrtinu 19:12. I druhá část vypadala z pohledu domácích velmi slibně, bohužel s nabývající únavou se začaly projevovat slabiny našeho týmu - zbytečné ztráty a špatný obranný doskok. Výsledkem byla ztráta vedení 28:23 a prohra poločasu o bod 28:29. Poločasová porada měla přinést zlepšení, ale opak byl parvdou. Soupeř rychle po našich ztrátách odskočil na 6 bodové vedení a právě díky zbytečným chybám jsme se i přes světlé okamžiky dokázali jen přibližovat k soupeři. Konečný rozdíl o 15 bodů je pro domácí ženy trochu krutý.

Nedělní zápas proti silnějšímu soupeři byl poznamenán neúčastí Elišky Petruškové, která jela hrát za Strakonice ŽBL. Navíc po první čtvrtině musela odjet jako trenérka s žáky do Plzně Andrea Fremutová ( v té době nejlepší střelkyně domácích). Vstup do zápasu vypadal hrozivě a opět díky zbytečným chybám a jistotě hráček HB Basket prohrávaly domácí ženy ve 4.minutě 0:7. Pak však začala úřadovat Andrea Fremutová a 5 body v řadě povzbudila domácí a výsledkem bylo vedení po první čtvrtině 20:19. Soupeřky vedené skvělě hrající Buřilovou ale nesložily zbraně a do 4 minuty druhé části hry otočily na 34 :22. V této části hry ženy opět kupily chyby na rozehrávce a soupeř je za to nelítostně trestal. Druhá půle začala v režii Lenky Novákové a díky jejím 6 bodů se rozdíl ve skore snížil na pouhé 4 body. Bohužel do konce čtvrtiny soupeř opět odskočil na rozdíl 11 bodů 52:41. V poslední části hry se i přes snahu nedařilo snížit, naopak se soupeřkám podařilo několika zbytečnými koši navýšit skore na konečných 47:68.

Oba zápasy ukázaly několik důležitých věcí - pokud se vyvarují zbytečným ztrátám a hrají aktivně v útoku, jsou ženy schopné hrát skoro se všemi soupeřkami v II.lize. Bohužel ještě chybí zkušenosti a také větší týmová souhra k tomu, abychom slibně rozehrané zápasy dotáhli do vítězného konce. Přesto zaslouží ženy pochvalu za přístup k zápasům. Oproti loňské premierové sezoně v této soutěži jsme udělali velký pokrok a věříme, že se snaha již brzy projeví i ve výsledcích!!!