Dvojička s DBaK

Václav Kubát, 17.11.2023

O víkendu 11. - 12. 11. získáváme pouze dva body.

V sobotním utkání za náš výsledek mohl vlažný vstup do zápasu - už v 8. minutě jsme prohrávali hrozivým skóre 26:2 a říkali si o debakl. Do poločasu jsme trochu zapnuli a začali se prosazovat, ale obrana nám nefungovala. Ve 3. minutě třetí čtvrtiny jsme tak prohrávali už 65:33, ale soupeř polevil a my toho využili pro šňůru 17 bodů v řadě. DBaK nám tak velmi pomohlo dostat se zpátky do hry a podcenilo utkání. V poslední čtvrtině jsme v prvních dvou minutách stáhli na rozdíl 5 bodů. A došlo k tvrdému souboji až do poslední minuty, ve kterém soupeř definitivně osmi jednoduchými body v řadě rozhodl utkání. Zlomit zápas v náš prospěch a dotáhnout comeback jsme tak bohužel nezvládli.

V neděli se odehrálo velmi bojovné utkání v dobrém tempu. A bylo vidět, že holky chápou, že pokud chtějí pomýšlet na vítězství, musí zabrat hned od začátku. Z prohry jsme si něco vzali a tvořili dobrý tlak v obraně. Vyrovnané utkání, ve kterém ani jeden tým nedokázal dlouho držet vedení, rozhodl koš tři vteřiny před koncem, u kterého jsme si nepohlídali obraný doskok a prohráli o 1 bod v koncovce.

Štěstí přeje připraveným, a je to otázkou pravidelných tréninků v 10 hráčích. Na tom holky a rodiče s trenérem ještě pracují. V obou zápasech jsme ztratili šanci na vítězství zejména kvůli hloupým chybám (které jsou v kategorii U15 velmi nepříjemné) jako je vyhazování a přihrávky do rukou soupeře. Hra 1na1 postrádala zapojení více hráček či ochotu udělat v utkání věci navíc a podpořit se. V této sezoně tak prohráváme druhé utkání s DBaK o 1 bod a bude záležet na tom, jak si tyto porážky přebereme. Definitivní rozhodnutí, zda překlopíme misku vah, a probojujeme se do horní poloviny tabulky, nás čeká 2. - 3. 12. v Praze.

DBaK - BK Klatovy 90:77 (30:14 55:33 69:56)

BK Klatovy - DBaK 73:74 (20:16 31:38 51:50)