Excelentní sobota kluků U14 v Ostravě.

Jindřich Svojanovský, 27.8.2022

Po pátečním úvodním utkání se Šumperkem, kdy kluci poznali, jak je ošidné podcenit soupeře, mnohé večer napravili výhrou nad Sokolem Pražským.

Trenér Ing.Svojanovský: „Nerad prohrávám a učím to kluky také. Ten Šumperk ale zasáhl do týmu víc, než bych očekával a proti Sokolům to byl úplně jiný tým. Nemám rád klišé, ale tentokrát je myslím na místě říct, že takovou porážku jsme potřebovali, aby se některým hráčům a i celému týmu otevřeli oči. Sokol Pražský se neporáží každý den a tým ta výhra doslova nakopla.“

BK KLATOVY – SOKOL KBELY 115 : 12  (31:10, 32:2, 28:0. 24:0)

Kbely již dostaly v pátek výprask od Sokola Pražského a prohrály i s Havířovam. Těší nejen 115 nastřílených bodů, kdy se do střelecké statistiky zapsalo všech 10 hráčů, ale především fakt, že nám soupeř nebyl schopen dát ve druhé půli ani bod !!! A to většinu herního času dostali hráči z U13 Kydlíček Lukáš, Svoboda Jakub a Toman Lukáš.

 

Poslední sobotní zápas turnaje a v něm hrají opět hlavní roli naše U14. Tentokrát proti nám stojí soupeř, se kterým není radno cokoli podcenit. Pod hlavičkou Start Havířov totiž startuje na turnaji tým NH Ostrava roč.2010 posílený několika hráči roč.2009, Vše patří pod NH, které ovládá asi 5 týmů, které během roku hrají pod různými názvy, aby se pak nejlepší vybraní hráči sešli v jediném týmů pro Národní finále. Na lavičce Havířova proto sedí také trenér M.Stuchlý ml. ověnčený letošními tituly vítězů NF jak U12, tak U13.

Naši kluci ale od rozskoku hrají velice zodpovědně a koncentrovaně a je radost se na jejich hru podívat. Dokonce i trenér více tleská a chválí než kritizuje. Už po první čtvrtině vedem o 10 bodů a soupeř je zaskočen, že „naše kolečko“ prokládáme i jinými akcemi, rychlým protiútokem a především skvělou obranou. Ve druhé čtvrtině proti 5 bodům Havířova stavíme našich 30 bodů a utkání se zdá být rozhodnuto. Ale soupeř hraje, stejně jako my, srdcem a za žádného stavu se nevzdává. I když někteří naši klíčoví hráči zůstávají na střídačce, neztrácí naše hra na údernosti – v poločase je stav 47:12 a po třetí čtvrtině 67:17. Pohledný a bojovný basketbal se hraje až do konce a pro nás přichází 3. vítězství ze 4 utkání. Bohužel  v souboji Šumperka se Sokolem Pražským se zranil nejlepší hráč Šumperka a tak Sokol vítězí o 19 bodů, tedy o 6 více, než jsme potřebovali, abychom si zachovali naději na 2.místo.

BK KLATOVY – START HAVÍŘOV 80 . 29 (17:7, 30:5, 20:5, 13:12)

Zítra v 8,30 nás čeká poslední utkání. Mělo to být finále a finále to také bude ! Vítěz utkání se stane vítězem turnaje. Nutno ovšem zachovat chladnou hlavu. Soupeřem nám budou mistři ČR roč.2009 z května v Děčíně. Porazit je na domácí palubovce je z hranice snů. Ale otevřeně, ať zápas dopadne jak dopadne, Klatovům jsme opět udělali na druhém konci republiky skvělé renomé.

COME TOGETHER !