Formuje se další chlapecká generace

Jindřich Svojanovský, 24.11.2022

Před rokem bylo vynaloženo velké úsilí, aby jsme  po dlouhé covidové pauze namotivovali děti k opětným návštěvám školních basketbalových kroužků, ale také abychom jsme již od září dali těm několika málo nedočkavým chlapcům šanci "chodit na basket". Současně se školním rokem jsme zahájili další ročník projektu tvz. Basketbalového skotačení. Loni jsme, chtě nechtě, dávali šanci všem zájemcům a na skotačení se objevili  jak kluci ze 4tých či 3tích tříd základních škol, tak i několik prvňáčků a jeden dokonce i z mateřské školky. Po 8 měsících práce, kdy někteří skončili, ale na straně druhé přišli  další, se podařilo v květnu předat celý, věkově dosti nesourodý kádr trenéru Pavlu Naďovi. Ten s loňskými začátečníky už startuje v krajském přeboru a hra kluků se již začíná podobat podobat basketbalu a kluci si už dokonce připsali několik vítězství. Loni obnovily svoji činnost kroužky na třech klatovských školách a navštěvovalo je v průměru kolem 14 dětí, letos už obnovil činnost i kroužek na ZŠ Masarykova a vzrostl i počet dětí, který je dnes kolem cca 23 na jeden kroužek. To samozřejmě otvírá větší naděje na postupné doplňování obou přípravek. Opakuje se sice loňský scénář, kdy v přípravce máme jak kluky z páté, tak i ze čtvtrté třídy a opět i zástupce jedné z mateřských škol. Rozhodně to není a nebude na škodu neboť jakmile kluci začnou ovádat základy basketbalové abecedy, může dojít k optimalizaci  kádrů podle ročníku narození. Osobně mě nejvíce těší skutečnost, že se nám v přípravce po delším čase objevili i sportovně nadaní kluci z Čapkovky, která má na kontě řadu basketbalových úspěchů z let minulých, na straně druhé mě mrzí, že s covidem skončil poměrně velký příliv hráček a hráčů ze základky ve Švihově, která na podzim 2018 vybojovala zlato v jr.NBA.

Níže najdete ve fotogalerii fotografie z posledního skotačení  ve středu 23.11. Ty vám přiblíží, čemu se kluci na skotačení věnují . Věřím že se našemu klubu práce s dětmi ve školních kroužcích časem zúročí v podobě postupných příchodů dalších kluků z tradičních zdrojů jako jsou ZŠ Tolstého a ZŠ Plánická, ale i ze ZŠ Masarykova.

BASKETBALOVÉ SKOTAČENÍ probíhá v hale BK Klatovy na Voříškově ul. 715 (za budovou učiliště) každou středu od 15,00 do 16,30. Postačí vybavení jako na tělocvik. Kluci si mohou přijít společně zaskotačit s těmi, kteří již chodí pravidelně a pak se sami rozhodnou, zda přijdou i příště.

COME TOGETER !