Hodinka s mladšími minižáky U12 - stojí za to !

Jindřich Svojanovský, 1.4.2022

O vítězném turnaji ve Žďáru n.S. jste jistě již článek četli. Myslím ale, že je nutné zdůraznit, že se jednalo o turnaj ČBF třídy "A", tedy tu třídu, kam jsou zařazeny týmy, které na předcházejících turnajích dosáhly nejlepších výsledků. Níže přiložené video vám přiblíží, jak si náš tým poradil nejdříve se soupeři z Olomouce a následně  videozáznam složený z  dílčích klipů pokračuje   finálovým utkáním s domácím Žďárem.

Trenér Ing.Svojanovský: "Ve Žďáru jsem nebyl, neboť mě vázaly povinnosti u ligy U14. Videa, která mi poskytl pan Skála, děda L.Petrovického, jsem zpracoval a pečlivě prostudoval. Ano, basketbaloví "odborníci" si jistě cíleně najdou ve hře našeho týmu řadu nedostatků, zbytečných ztrát míče zejména po riskantních přihrávkách, nedostatečnou herní disciplínu, či občas individuální přístup ke hře vyspělejších jednotlivců, kteří zapomínají, že nejsou na hřišti sami. Také obranná činnost není něčím, s čím bychom měli na Národním finále slavit úspěch. Ale kluci ve věku 10 - 12 let ve všech míčových hrách vždy raději útočí než  brání. Taková je mentalita kluků v tomto věku. V úterý 5.4. jedeme na poslední utkání kvalifikace o NF do Plzně a věřím, že přivezeme postup. No a pak už bude záležet na každém hráči, jaké místo v týmu si svou docházkou na tréninky, tréninkovu pílí a snahou vybojuje."

Panu Skálovi tímto jménem týmu U12 i jménem svým velice za zaslané videoklipy děkuji.

Video rovněž můžete najít i zde:

https://www.youtube.com/watch?v=CF9qx7LzHWY&t=2s

A můžete i lajkovat! 😊

COME TOGETHER !

Video