Jsme zpět. Liga U14G pokračuje.

Václav Kubát, 13.3.2023

O víkendu 11. a 12. 3. na domácí palubovce dokázala naše děvčata nejdříve po velkém boji oplatit porážku Ústí nad Labem a o den později porazit i Válečnice Děčín. Tyto cenné 4 body nás vrátily do boje o prvenství v Lize A a zajištění Ligy U15 pro příští sezónu. Jdeme tak pomalu a nejistě za svým cílem. Po více než měsíční zápasové pauze jsme dokázali porazit rozehrané soupeře. Bohužel za měsíc únor jsme bojovali spíše sami se sebou. Byli jsme nuceni odkládat utkání. Kvůli nalosování ligy, repre pauze, lyžařským kurzům, zraněním a nemoci jsme se až do začátku hracího víkendu nekázali pořádně sejít. Pomocná přípravná utkání nám pomohla. I trénink s Milenou Moulisů, který nás měl za cíl nakopnout.

BK Klatovy - SLUNETA Ústí nad Labem  65:54 (24:12 32:28 44:44)

Pokud jsme chtěli pomýšlet na úspěch bylo nutné porazit soupeře o 5 a více bodů (v případě rovnosti bodů, mít tímto lepší vzájemný zápas). Utkání rozhodla šňůra 10 bodů mezi 6. a 8. minutou závěrečné čtvrtiny, kde jsme dokázali překlopit misky vah v náš prospěch.

BK Klatovy - Válečnice Děčín 83:41 (26:7 41:20 70:27)

Druhé vítězství za sebou jsme měli díky první čtvrtině pevně ve svých rukou, menší povolení jsme dovolili soupeři poslední čtvrtinu, kterou jsme prohráli o 1 bod. O vítězství rozhodlo nepodcenění soupeře. Děčín, posílený sobotní výhrou o 1 bod v poslední vteřině trojkou, sice bojoval, síla ale byla na naší straně.

Obě utkání byla tak vybojována. Hru jsme vyhráli v obraně a koši z přesilových situací. Co nám velmi sráželo výkon a dobrý pohled na hru, bylo neproměňování volných střel (i z nájezdu). Sami jsme se tak trestali a proti Ústí měli slabý útok. Druhá věc byly ztráty v podobě přihrávek, které jsme však kompenzovali dostatečným množstvím zisků. I přes aktivní obranu jsme měli spousty zbytečných faulů, se kterými se musíme naučit zacházet a mít čistou hru. Jinak se nám neadekvátní bránění stane příště osudné.

25. 3. nás čeká Sokol Kladno. Jdeme tedy krok za krokem s respektem k soupeři, neboť už se nám to nejednou vymstilo. A jdeme si za svým cílem.  V neúplné tabulce nám patří 5. místo. Stále však máme ve svých rukou možnost prvního místa.

Tabulka: https://cz.basketball/soutez/3853?p=7421#tab-pane-two

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023