Kadetky U17 - dvě důležité výhry z venkovních zápasů

Ladislav Smáha, 26.2.2019

Poslední únorový víkend (23.-24.2.) pokračovala naše soutěž a ve finálové skupině ligy kadetek jsme tentokrát oba zápasy odehrály na palubovkách soupeřů, konkrétně v Ústí nad Labem a Brandýse nad Labem. K utkáním odjelo bojovat o co nejlepší výsledky osm hráček.

V sobotu jsme na severu Čech nezačali podvečerní utkání špatně. Celoplošnou obranou naše hráčky narušovaly útok soupeře, dobře si dokázaly vypomoci a po zisku míče se snažily jít rychle dopředu. Po první čtvrtině byl stav nerozhodný 18:18 a do poločasu jsme získali mírný náskok (35:28). V dobré a soustředěné hře na obou polovinách hříště holky pokračovaly i ve druhém poločase. Postupně získaly až 22 bodový náskok. V poslední čtvrtině se do hry dostaly všechny hráčky, byla již patrná únava a bylo nutné častěji střídat. Soupeř sice snížil náš náskok, přesto jsme vývoj utkání drželi do konce utkání ve svých rukou a získali tak důležité vítězství o 11b.

V neděli nám začátek zápasu v Brandýse nevyšel úplně podle našich představ. V obraně jsme byli pomalejší, problémem byl i doskok pod oběma koši. Naše hráčky také často v obraně prohrávaly souboje 1:1. A tak jsme ani nemohli divit, že jsme první čtvrtinu prohráli 11:14. Ve druhé čtvrtině se holky konečně probraly, daly do hry více pohybu a vytvářely větší tlak na soupeře. Zrychlení přineslo naše poločasové vedení 34:27. Nátlaková hra v obraně přinesla ve druhém poločase navýšení našeho náskoku. Ten si holky pohlídaly do konce utkání a připsaly si tak druhé víkendové vítězství, tentokrát o 16b.

Přivezli jsme tedy velmi cenná dvě vítězství a v průběžné tabulce „play off“ skupiny nám zatím patří druhé místo. Ne vše se v obou utkáních podařilo, ale za bojovnost a chuť hrát a vyhrát musím všechny hráčky pochválit. Bylo důležité, že v momentě, kdy bylo v zápase „hluché místo“ a nedařilo se, se vždy našla některá hráčka, která zabojovala v obraně nebo dala důležitý koš, který ostatní zvedl a nastartoval k lepšímu výkonu. Na čem však všechny hráčky ještě musí zapracovat, je soustředění na zápas ještě před začátkem samotného utkání, na jakési své vlastní mentální přípravě a zodpovědném plnění úkolů na hřišti. Neboť se bohužel opět opakovala situace z minulého nepovedeného zápasu s Olomoucí. Holky dostaly dostatek informací, že oba naši soupeři hrají především přes „malé“ hráčky, které umí dobře vystřelit za „3“. Jak se potom může stát, že nám Ústí dá trojek pět a Brandýs dokonce osm….?! Není prostě možné takto vypustit obranu, nedoběhnout k hráči s míčem, nechat volnou střelu a pak jen doufat, že to do koše nespadne. Nebo dokonce, aby si střílející hráč ještě doskočil míč. To si v dalších utkáních dovolit nemůžeme. Ale znovu opakuji – veliké poděkování všem hráčkám za bojovnost a zisk 4b!

Co nás v nejbližší době čeká? Los k nám v této fázi soutěže nebyl přívětivý a i další tři zápasy odehrajeme na palubovkách soupeřů. Za necelých 14 dní hrajeme dvojičku ve Strakonicích a za necelý měsíc nás čeká nejvzdálenější výjezd této sezóny, zápasy v Poděbradech a v Olomouci. Na domácí palubovku se vrátíme až začátkem dubna (6. -7.4.). Věřím, že holky budou na sobě v trénincích poctivě pracovat a v dalších zápasech zabojují o další plusové body do tabulky.

Za odvoz děkuji p. Haškovi a p. Schovancovi.

Výsledky:

Sluneta Ústí n/Labem   -   BK Klatovy    65:76

BK Brandýs n/Labem    -   BK Klatovy    56:72

Sestava a body: V. Schovancová  35, Hašková  33, Johánková  28 , Kostková  20, Fürbacherová   16, Mundlová  9, D. Schovancová 7, Langová

 

L. Smáha