Kadetky U17 - dvě přesvědčivé domácí výhry

Ladislav Smáha, 20.1.2019

Minulý víkend (12. - 13.1.) jsme poprvé v letošním roce odehráli další ligová utkání. Na domácí palubovce jsme přivítali dva pražské soupeře, týmy Sokol Nusle a Basket Slovanka B.

Sobotní zápas s hráčkami Slovanky měl od začátku jednoznačný průběh. Naše hráčky celoplošně bránily, soustavným tlakem nutily soupeře k chybám a ty pak trestaly z rychlých protiútoků. Rozhodla především druhá čtvrtina, kterou jsme vyhráli 33:7. V poločase jsme vedli 50:20 a i přes častou rotaci všech hráček jsme ještě náskok navýšili a výhra o konečných 55b byla za předvedený výkon zcela zasloužená.

Nedělní soupeř, nuselské hráčky, byly přece jen basketbalovější, rychlejší a od začátku utkání daly najevo, že svou kůži neprodají lacino. Našim hráčkám se povedl vstup do utkání, opět vítězila naše kolektivní obrana a tlak na soupeře již na jeho obranné polovině. Také doskakování pod oběma koši bylo ze strany našich podkošových hráček na velmi dobré úrovni. Vedení o 16b po první čtvrtině (27:11) se ukázalo být rozhodující pro celkový průběh zápasu. Soupeře jsme již nepustili do utkání, náskok ještě mírně navýšili a i když naše hra nebyla zcela bez chyb, holky se mohly na konci utkání radovat z druhé víkendové výhry, tentokrát o 26b.

Oba soupeře jsme v prvních vzájemných utkáních na jejich domácí půdě porazili a to jen se šesti hráčkami. Tentokrát bylo ke hře připraveno hráček jedenáct a tak jsem rád, že holky nic nepodcenily a připsaly si důležité dvě výhry a 4 body do tabulky. Ještě více, než samotné skóre, mě potěšilo zapálení hráček do hry a jejich ochota hrát stále naplno, bojovat a snažit se plnit taktické pokyny. Jaký rozdíl oproti předchozím čtyřem prohraným zápasům … Své první minuty ve starší kategorii odehrála N. Langová a také další hráčka kat. U14 – K. Půroková. Připojila se tak ke svým spoluhráčkám ze starších žákyň (A Řezáčové a L. Zahradníkové) a jen zopakuji, že každý trénink, každá odehraná minuta ve starší kategorii má „cenu zlata“ a může jen posílit zdravé herní sebevědomí takového mladého hráče. Musím zmínit ještě jeden návrat do družstva, a to zapojení Z. Johánkové po skoro pětiměsíční pauze zaviněné úrazem. Věřím, že její chuť do hry přinese i „čerstvý vítr“ do herního projevu celého družstva.

V nejbližší době nás čekají poslední dva zápasy základní části soutěže. Za týden budeme hrát v Plzni s DBaK a v Praze s HB. Budou to určitě těžká utkání a tak věřím, že hráčky jednak odolají nemocem a jednak budou v trénincích pracovat na odstranění těch svých individuálních nedostatků, které někdy kazí jejich jinak dobrý herní projev.

Chci poděkovat všem rodičům a divákům, kteří na naše zápasy přišli a holky povzbuzovali

Výsledky:

BK Klatovy   -   Basket Slovanka B    97:42

BK Klatovy  -   Sokol Nusle              84: 58

Sestava a body: V. Schovancová 39, Hašková 33, Mundlová 27, Johánková 23, Kostková 22, Fürbacherová 21, D. Schovancová 8, Půroková 8, Řezáčová, Zahradníková, Langová

 

L. Smáha