Kadetky U17 - dvojzápas se Strakonicemi se nepovedl

Ladislav Smáha, 21.11.2018

Minulý víkend (17. - 18.11.) jsme odehráli další soutěžní utkání, tentokrát „dvojičku“ s hráčkami BK Strakonice. V sobotu odpoledne jsme hráli ve Strakonicích a v neděli pak byla odveta na domácí palubovce.

Nebudu tentokrát hodnotit jednotlivá utkání, ale vezmu oba zápasy jako celek, neboť měly i podobný průběh. Musím bohužel na úvod napsat, že se nám obě utkání nepovedla. Přitom informací o soupeři dostaly hráčky dost. Věděly, že síla strakonického soupeře je především ve hře malých hráček, které jsou rychlé ve směru dopředu i dozadu, že nás tyto hráčky nenechají v klidu rozehrát, driblovat a že brání tvrdě, agresivně, mnohdy na hranici pravidel. Ale pokud je taková hra rozhodčími tolerována, musí se s tím prostě naše hráčky vyrovnat a snažit se hrát podobně. Hráčky také věděly, že mohou uspět pouze tehdy, pokud minimalizují počet ztrát a nevynucených chyb a v útoku využijí více podkošové hráčky. Bohužel ani toto se nepovedlo, a tak jsme v přímém souboji o průběžné první místo v lize kadetek neuspěli. Osobně mě mrzí, že nebyly splněny i některé další taktické pokyny a že hráčky nebojovaly tak jako v předchozích vítězných zápasech. O malé bojovnosti a vůli po vítězství svědčí především ta skutečnost, že přestože jsme v obou utkáních prohrávali, některé hráčky měly na konci utkání v kolonce osobních chyb  „0“ a v nedělním zápase měl dokonce celý tým jen 6 osobních chyb…… Je potřeba se z proher poučit, na předvedenou hru rychle zapomenout a v dalších zápasech  se vrátit k vítěznému stylu hry.

Za necelých čtrnáct dní se již základní část soutěže přehoupne do druhé poloviny a my odehrajeme zápasy v Karlových Varech a na Kladně. Je potřeba vyléčit všechny šrámy a neduhy, abychom na trénincích byli v plném počtu a mohli se kvalitně připravit.

Výsledky:

BK  Strakonice   -   BK Klatovy            82:55

BK Klatovy         -   BK Strakonice       46:75

Sestava a body: Hašková  24, V. Schovancová 22, Fürbacherová 17, Kostková 14, Mundlová 10,  D, Schovancová 7, Řezáčová 7, Zahradníková

L.  Smáha