Kadetky U17 mají za sebou přípravný turnaj v Praze

Petr Volmut, 15.9.2021

O víkendu 11.-12.9. jsme odehráli  přípravný turnaj U17+U19 v pražsých Nuslích. Složení družstev bylo ročníkově kombinované. Tři družstva byly kategorie U17 ( Sokol Nusle, Sokol Horní Počernice a BK Klatovy) a dvě družstva kategorie U19 ( Sokol Nusle a BK Brandýs nad L.). Pro nás tento turnaj znamenal určitě velkou výzvu, protože jsme čelili jasně silnějším a zkušenějším celkům, ale děvčata  měla jasný úkol bojovat a snažit se maximálně konkurovat kolikrát o dost větším či zkušenějším hráčkám..

BK Klatovy  U17 : Sokol Horní Počernice  (U17)  89:41

První utkání pro nás bylo doslova na rozehřátí. Od samého začátku bylo jasné, kdo toto utkání povede a zakončí vítězstvím na své straně. Dobrou obranou jsme získávali míče a okamžitě trestali rychlým protiútokem.

 

BK Klatovy  U17 : BK Brandýs n. L. (U19)  64:82

Druhé utkání nás čekalo hned 20 min. po skončení prvního, a tak děvčata jen krátce oddechla a znovu nastoupila, ale tentokrát proti viditelně většímu soupeři. Zápas k našemu překvapení děvčata perfekně odehrála, protože každý obdržený koš, holky trestaly košem nazpět. Týmovou hrou se nám dařilo přehrávat soupeřky 1 na 1 a dostávat se snadno do koše. I když chvílema to vypadalo, že už se soupeř bodově odrtrne, tak se nám vždy podařilo dotáhnout náskok, a tak ještě 6 min před koncem utkání jsme měli dvoubodové vedení. Následně se nám vyfaulovaly obě vysoké hráčky, což silně ovlivnilo doskok pod oběma koši a soupeř nám utekl. Nicméně tento zápas hodnotíme, jako nejlepší ze všech čtyřech na turnaji.

 

Sokol Nusle  (U19)  :  BK Klatovy  (U17)  73:37

V neděli ráno jsme se utkali s domácím družstvem kategorie U19. Už podle předešých výsledků bylo jasné, že tento soupeř je favoritem celého turnaje. Ale i tak holky dostaly pokyn hrát na maximum. I přes pomalejší nástup z naší strany se holky vzchopili a dotahli soupeřův náskok do kone čtvrtiny. Nicméně rozhodčí přehodnotili styl posuzování utkání a najednou se předháněli, kdo napíská více faulů, a tak to dost ovlinilo naši hru která se zakládá především na obraně. I když výsledek skončil jednoznačně pro soupeřky, tak výkon našich holek hodnotím velmi pozitivně.

 

Sokol Nusle  (U17)  :  BK Klatovy  (U17)  64:60

Čtvrtý a poslední zápas jsme nastoupili proti sobě rovnému soupeři domácích pořadatelů. Celé utkání bylo velmi vyrovnané a téměř celý zápas jsme si udržovali lehký náskok jednoho až sedmi bodů. Bohužel se nám vždy podařilo drobným zaváháním, dát soupeřkám šanci nás dotáhnout. Nicméně se jednalo o velmi vyrovnaný zápas, v kterém rozhodční znovu závodili, a tak jsme ke konci utkání měli 3 vyfaulované hráčky a další dvě hráčky se čtyřmi fauly na hřišti. Soupeřky na tom byly obdobně, a tak to trochu změnilo zápas v koncovce. Minutu před koncem jsme prohrávali o 4 body a velmi těžkou střelou za 3 body se podařilo stáhnout rozdíl na jeden bod. Ještě pozitivnější bylo, že se nám vzápětí podařilo ubránit soupeřův útok, ale bohužel se nám nepodařilo proměnit další střelu, a tak zbývalo 10,6 s do konce zápasu. Po oddechovém čase, kdy holky dostaly jasný pokyn pro přerušení hry faulem, se holky přesně zadaný úkol nezadařil a soupeřky nás namísto toho potrestaly otevřenou střelou za tři body. Nicméně to bylo velmi napínavé utkání a věříme, že pro oko diváka pěkný zápas.

 

Celý turnaj hodnotíme pozitivně a myšlenka toho, že jsme měli jednoznačně nejmladší věkový průměr, kdy jsme přijeli ve složení hráček kategorie U15(2007), většiny U17 (2006) a jedné hráčky U17 (2005). Doufáme, že nám tento turnaj pomůže dobře odstartovat v soutěžích, které pro nás začínají tento a příští týden.

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023