Kadetky U17 - na úvod ligové soutěže výhra a prohra z venkovních zápasů

Ladislav Smáha, 9.10.2017
S USK to byl na Královce pořádný boj. Na zemi o míč bojuje Zuzka Johánková a Romana Schreiber.

O prvním říjnovém víkendu (7. - 8.10.) jsme zahájili naši letošní ligovou soutěž kadetek U17. V prvním kole jsme dva úvodní zápasy odehráli na palubovkách soupeřů – v Praze a Kralupech n/Vl. s tím, že utkání s USK „B“ jsme předehráli již 28. září.

Do Prahy jsme v den státního svátku odjeli v nekompletní sestavě. Chyběly ze stálých hráček J. Smáhová, E. Fürbacherová a K. Kukulová. Tým posílily dvě juniorky – L. Poláčková a R. Schreiber. Vstup do utkání se nám povedl, naše hráčky dobře týmově bránily, dokázaly se prosadit ve hře 1:1 a dařily se i rychlé protiútoky. Jediný problém jsme měli s ubráněním vysokých podkošových hráček soupeře. Po první čtvrtině jsme vedli 15:12 a v poločase svítil na světelné tabuli pro nás příznivý stav 30:27. Ještě v 6. minutě třetí čtvrtiny jsme vedli 37:35, ale pak přišel těžko pochopitelný útlum v obraně i v úspěšnosti zakončení. Necelé čtyři minuty třetího dějství hry jsme nedali ani bod a naopak dostali bodů 13. Soupeř si pak v poslední čtvrtině udržoval dostatečný náskok, náš pres po celém hřišti stačil jen na zkorigování výsledku, a tak jsme toto utkání zcela zbytečně prohráli o 6b.

Nedělní zápas v Kralupech byl skoro věrnou kopií utkání na Královce. Opět to bylo od první minuty zcela vyrovnané utkání, naše hráčky důrazně a kolektivně bránily a včasným návratem do obrany nenechaly zahrát soupeře jeho silnou zbraň – rychlý protiútok. Ten se naopak dařil nám. Skóre se přelévalo na obě strany a nikdo nezískal do konce třetí čtvrtiny výraznější náskok (23:24, 36:34, 50:50). Poslední čtvrtinu ale naše hráčky zahrály výborně, především agresivní obranou po celém hřišti nedovolily soupeři mnohdy ani vyhodit nebo přejít přes polovinu hřiště. Zlepšili jsme také zakončení z jasných střeleckých příležitostí a tuto čtvrtinu jsme vyhráli 21:8. Tím přišlo zasloužené vítězství o 13b.

Vstup do soutěže se hráčkám povedl, neboť přivézt vítězství z venkovních zápasů je vždy cenné. Z pohledu předvedené hry v nedělním utkání i možnostech týmu však ještě více mrzí prohra s USK. Navíc nedělní zápas odehrálo jen devět hráček (bez juniorek), z toho J. Smáhová byla díky problémům s kolenem v podstatě jen na záskok. Věřím, že hráčky se po těchto zápasech opět přesvědčily (stejně jako na nedávném turnaji v Kožlanech), že úspěch s jakýmkoliv soupeřem přichází s bojovností, nasazením, perfektní obranou, soustředěním na hru a nezbytnou vůlí po vítězství. I přes zmiňovaný úspěch však musím zmínit dvě negativa. Jednak nepříjemné zranění L. Poláčkové v zápase s USK, kdy při vypichování míče si nešťastně naštípla dva prsty a minimálně tři týdny bude mimo hru. A potom žalostnou úspěšnost TH v nedělním vítězném zápase. Jestliže na každém tréninku nastřílí každá hráčka v průměru 50 trestných hodů, je nemyslitelné, aby pak v zápase byla úspěšnost týmu 37% (27/10)…!!!

Za čtrnáct dní se v dalších soutěžních zápasech hráčky představí na domácí palubovce, kdy přivítáme soupeře z Karlových Varů a Kladna.