Kadetky U17 - na závěr roku dvě zbytečné prohry

Ladislav Smáha, 15.12.2018

První prosincový víkend (1. -2.12.) byl zároveň posledním hracím víkendem pro tento rok. Los nás tentokrát zavedl na palubovky soupeřů a to do Karlových Varů a Kladna.

Sobotní utkání ve studené karlovarské hale, kde bylo jen stěží předepsaných 15 st. naše hráčky neodehrály dobře. Vázla kombinace v postupném útoku, holky tři čtvrtiny zápasu nebyly schopné zrychlit do rychlého protiútoku a byly pomalé i v návratu do obrany. Soupeř si od začátku vytvořil slušný náskok (nejvíce to bylo o 13b.) a ten si udržoval až do poslední čtvrtiny (10:15, 16:27, 29:40). V závěrečné desetiminutovce jakoby někdo naše hráčky polil živou vodou. Najednou dokázaly týmově bránit a zrychlit na obou polovinách hřiště. Výsledkem této proměny bylo naše vedení 48:44 v 8. minutě. Zázrak se ale nekonal, za poslední dvě minuty jsme dostali 10 bodů, nedali ani jediný a tak jsme toto utkání zbytečně o 6b. prohráli.

Nedělní utkání bylo skoro věrnou kopií sobotního. Opět jsme si nechali soupeře na začátku utéci a pak se po zbytek zápasu snažili dohnat bodové manko. Soupeř dokázal potrestat každou naší ztrátu košem z rychlého protiútoku a byl tentokrát bohužel lepší ve všech herních činnostech. Výsledkem naší mnohdy odevzdané hry byla zbytečně vysoká prohra o 15b.

Letošní basketbalový rok jsme tedy zakončili dvěma prohrami. Osobně jsem z tohoto hracího víkendu očekával alespoň jednu výhru. Oba soupeře jsme na domácí palubovce dokázali porazit.Malou omluvenkou sice může být malý počet našich hráček (v sobotu 8, v neděli 7), ale i s takovým počtem jsme dokázali na začátku soutěže vítězit. Možná některé hráčky propadly vlastnímu uspokojení a z lehkovážného, nesoustředěného přístupu ke hře pak pramení zbytečné chyby. Možná si některé hráčky myslí, že po pár našich vítězstvích si každý soupeř před námi „sedne na zadek“ a utkání nám prostě odevzdá. Je potřeba, aby každá hráčka začala u sebe, přemýšlela o svém přístupu k tréninku, o svých nedostatcích a snažila se je odstranit. Některé individuální basketbalové  nedostatky jsme ve vítězných zápasech dokázali nahradit bojovností a vůlí po vítězství. Tento zápal do hry nám však v posledních utkáních chyběl. Do dalších ligových zápasů máme dost času a tak věřím, v polovině ledna, kdy hrajeme doma se Slovankou a Nuslemi opět naskočíme na vítěznou vlnu. Hráčky na druhé místo v tabulce mají, ale musí chtít na sobě pracovat! Chci poděkovat E. Fürbacherové, která i přes nemoc „vstala z postele“ a jela týmu pomoci.

Výsledky:

BK Loko Karlovy Vary   -   BK Klatovy     54:48

TJ Sokol Kladno           -   BK Klatovy     78:63

Sestava a body: Hašková 24, Fürbacherová 21, Kostková 20, Mundlová 19, V. Schovancová 14, D. Schovancová 12, Karlovská 1, Řezáčová

 

L. Smáha